Ceny mieszkań: Babinek, Banie
13 transakcji na tej ulicy w Rejestrze Cen Nieruchomości (akty notarialne z lat 2011–2025). Mediana ze wszystkich lat: 2282 zł/m².
- UlicaBabinek2282 zł/m² · 13 transakcji
- Gminagmina Banie3548 zł/m² · 13 transakcji
Budynek i ulica: mediana ze wszystkich lat w rejestrze. Miejscowość: ostatnie 12 miesięcy (do 08.2026). Dzielnica ulicy: ta, w której leży najwięcej jej transakcji.
Wszystkie liczby na stronie: transakcje ze wszystkich lat w rejestrze; filtr .
Ceny na ulicy rok po roku
| Rok | Mediana zł/m² | Cena r/r | Połowa transakcji | Transakcje | Transakcje r/r |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | - | - | - | 1 | ±0% |
| 2024 | - | - | - | 1 | ±0% |
| 2023 | - | - | - | 1 | - |
| 2021 | - | - | - | 1 | -75% |
| 2020 | 2668 | - | 2333 – 2910 | 4 | +300% |
| 2019 | - | - | - | 1 | - |
| 2015 | - | - | - | 1 | - |
| 2013 | - | - | - | 1 | ±0% |
| 2012 | - | - | - | 1 | ±0% |
| 2011 | - | - | - | 1 | - |
Mediana roczna liczona przy co najmniej 3 transakcjach. Ceny nominalne. R/r: zmiana wobec poprzedniego roku; w bieżącym, niepełnym roku liczbę transakcji porównujemy z tymi samymi miesiącami rok wcześniej.
Budynki na ulicy Babinek
| Adres | Mediana zł/m² | Transakcje | Ostatnia |
|---|---|---|---|
| Babinek 4 | 2423 | 2 | 2025-02 |
| Babinek 4A | 2486 | 1 | 2020-05 |
| Babinek 30 | 1477 | 1 | 2013-08 |
| Babinek 30A | 2849 | 1 | 2020-02 |
| Babinek 37a | 2639 | 1 | 2021-03 |
| Babinek 52 | 1457 | 2 | 2020-03 |
| Babinek 54 | 2033 | 1 | 2024-06 |
| Babinek 55A | 2319 | 2 | 2020-11 |
| Babinek 55B | 2533 | 2 | 2023-09 |
Wszystkie transakcje na ulicy Babinek
Brak transakcji w wybranym okresie albo filtrze. Zmień okres, metraż albo rynek na górze strony.
| Data aktu | Nr | m² | Pokoje | Piętro | Rynek | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-02-18 | 4 | 80,05 | 5 | - | wtórny | 270 000 zł | 3373 |
| 2024-06-21 | 54 | 36,89 | 3 | - | wtórny | 75 000 zł | 2033 |
| 2023-09-07 | 55B | 67,91 | 4 | - | wtórny | 189 000 zł | 2783 |
| 2021-03-11 | 37a | 56,85 | 3 | - | wtórny | 150 000 zł | 2639 |
| 2020-11-05 | 55A | 77,6 | 5 | - | wtórny | 240 000 zł | 3093 |
| 2020-05-21 | 4A | 80,05 | 5 | - | wtórny | 199 000 zł | 2486 |
| 2020-03-13 | 52 | 48,05 | 3 | - | wtórny | 90 000 zł | 1873 |
| 2020-02-12 | 30A | 47,38 | 3 | - | wtórny | 135 000 zł | 2849 |
| 2019-10-30 | 55B | 67,91 | 4 | - | wtórny | 155 000 zł | 2282 |
| 2015-01-15 | 52 | 48,05 | 3 | - | - | 50 000 zł | 1041 |
| 2013-08-01 | 30 | 47,38 | 3 | - | - | 70 000 zł | 1477 |
| 2012-04-12 | 4 | 67,91 | 4 | - | - | 100 000 zł | 1473 |
| 2011-07-11 | 55A | 77,7 | 5 | - | - | 120 000 zł | 1544 |
Uwagi do tych danych albo sprzeciw (art. 21 RODO) (jak przetwarzamy te dane).
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, udostępniony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (usługa WFS RCN), a dla Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy także usługi i pliki danych tych miast. Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (art. 40c ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Usunęliśmy numery aktów notarialnych, dane notariuszy, strony transakcji i numery lokali; organy prowadzące rejestr nie odpowiadają za to opracowanie. Lokale mieszkalne, cały udział, 15–250 m², 1 000–60 000 zł/m². Ostatnie miesiące są niepełne, bo starostwa przekazują akty z opóźnieniem.
Czego tu nie ma: rejestr obejmuje tylko akty przeniesienia odrębnej własności lokalu. Nie ma w nim sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (częstej w blokach spółdzielczych), cesji umów deweloperskich zawartych przed wyodrębnieniem lokalu ani aktów, których starostwo lub miasto jeszcze nie wpisało.
Pytania
Ile kosztuje mieszkanie na ulicy Babinek (Banie)?
Mediana ceny za m² ze wszystkich transakcji (z lat 2011–2025) to 2282 zł, a typowe mieszkanie kosztowało 135 000 zł.
Ile kosztuje kawalerka albo mieszkanie 2-pokojowe na ulicy Babinek (Banie)?
Mediany cen według liczby pokoi (wszystkie lata): mieszkanie 3-pokojowe: 82 500 zł (6 transakcji); mieszkanie 4-pokojowe i większe: 189 000 zł (7 transakcji).
W którym budynku przy ulicy Babinek sprzedano najwięcej mieszkań?
Najwięcej transakcji ma budynek Babinek 4: 2 transakcje, mediana 2423 zł/m².
Ile mieszkań sprzedano na ulicy Babinek (Banie) w ostatnim roku?
Brak transakcji w ostatnich 12 miesiącach; łącznie w rejestrze 13 transakcji z lat 2011–2025. Ostatnie miesiące są niepełne, bo starostwa przekazują akty z opóźnieniem.
Skąd są te ceny?
Z aktów notarialnych zapisanych w Rejestrze Cen Nieruchomości (starostowie i prezydenci miast, usługi GUGiK). To ceny zapłacone, a nie ofertowe. Nie publikujemy numerów lokali ani danych stron transakcji.