Mechaników 1, Pruszków: ceny mieszkań
23 transakcje w tym budynku w Rejestrze Cen Nieruchomości (akty notarialne z lat 2020–2026). Mediana ze wszystkich lat: 13 261 zł/m², z ostatnich 12 miesięcy: 15 009 zł/m² (5 transakcji).
- Ten budynekMechaników 113 261 zł/m² · 23 transakcje
- UlicaMechaników9287 zł/m² · 146 transakcji
- MiejscowośćPruszków12 965 zł/m² · 513 transakcji
Budynek i ulica: mediana ze wszystkich lat w rejestrze. Miejscowość: ostatnie 12 miesięcy (do 07.2026). Dzielnica ulicy: ta, w której leży najwięcej jej transakcji.
Wszystkie liczby na stronie: transakcje ze wszystkich lat w rejestrze; filtr .
Ceny w budynku rok po roku
| Rok | Mediana zł/m² | Cena r/r | Połowa transakcji | Transakcje | Transakcje r/r |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 (do 06.2026) | 15 080 | +6% | 14 986 – 15 160 | 4 | +33,3% |
| 2025 | 14 222 | -4,8% | 13 722 – 15 358 | 5 | ±0% |
| 2024 | 14 938 | +22,9% | 10 851 – 15 348 | 5 | +66,7% |
| 2023 | 12 152 | - | 11 835 – 12 629 | 3 | +50% |
| 2022 | - | - | - | 2 | +100% |
| 2021 | - | - | - | 1 | -66,7% |
| 2020 | 7719 | - | 7327 – 7914 | 3 | - |
Mediana roczna liczona przy co najmniej 3 transakcjach. Ceny nominalne. R/r: zmiana wobec poprzedniego roku; w bieżącym, niepełnym roku liczbę transakcji porównujemy z tymi samymi miesiącami rok wcześniej.
Wszystkie transakcje Mechaników 1
Brak transakcji w wybranym okresie albo filtrze. Zmień okres, metraż albo rynek na górze strony.
| Data aktu | m² | Pokoje | Piętro | Rynek | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-06-16 | 53,34 | 3 | 5 | wtórny | 810 000 zł | 15 186 |
| 2026-05-04 | 46,93 | 3 | 3 | wtórny | 700 000 zł | 14 916 |
| 2026-04-29 | 53,3 | 3 | 3 | wtórny | 800 000 zł | 15 009 |
| 2026-03-27 | 47,52 | 2 | 5 | wtórny | 720 000 zł | 15 152 |
| 2025-11-05 | 53,44 | 3 | 3 | wtórny | 760 000 zł | 14 222 |
| 2025-09-23 | 43,3 | 2 | 3 | wtórny | 665 000 zł | 15 358 |
| 2025-06-25 | 42,8 | 2 | - | wtórny | 660 000 zł | 15 421 |
| 2025-03-07 | 50,56 | 2 | 5 | wtórny | 490 000 zł | 9691 |
| 2025-01-14 | 56,48 | 3 | 4 | wtórny | 775 000 zł | 13 722 |
| 2024-12-10 | 43,32 | 2 | 6 | wtórny | 692 000 zł | 15 974 |
| 2024-06-20 | 50,17 | 3 | 3 | pierwotny | 770 000 zł | 15 348 |
| 2024-05-29 | 46,08 | 2 | 3 | wtórny | 500 000 zł | 10 851 |
| 2024-05-13 | 99,03 | 5 | 8 | wtórny | 950 000 zł | 9593 |
| 2024-02-26 | 33,27 | 2 | 4 | wtórny | 497 000 zł | 14 938 |
| 2023-12-27 | 45,78 | 2 | 4 | wtórny | 600 000 zł | 13 106 |
| 2023-08-09 | 64,08 | 4 | 5 | wtórny | 738 000 zł | 11 517 |
| 2023-07-07 | 45,67 | 2 | 3 | wtórny | 555 000 zł | 12 152 |
| 2022-07-14 | 42,54 | 2 | 7 | wtórny | 497 500 zł | 11 695 |
| 2022-06-20 | 32,05 | 2 | 4 | wtórny | 425 000 zł | 13 261 |
| 2021-04-26 | 67,23 | 1 | 2 | pierwotny | 603 658 zł | 8979 |
| 2020-10-23 | 105,26 | 4 | 7 | wtórny | 730 000 zł | 6935 |
| 2020-06-19 | 59,81 | 3 | 3 | wtórny | 485 000 zł | 8109 |
| 2020-04-22 | 52,08 | 3 | 3 | wtórny | 402 000 zł | 7719 |
Uwagi do tych danych albo sprzeciw (art. 21 RODO) (jak przetwarzamy te dane).
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, udostępniony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (usługa WFS RCN), a dla Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy także usługi i pliki danych tych miast. Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (art. 40c ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Usunęliśmy numery aktów notarialnych, dane notariuszy, strony transakcji i numery lokali; organy prowadzące rejestr nie odpowiadają za to opracowanie. Lokale mieszkalne, cały udział, 15–250 m², 1 000–60 000 zł/m². Ostatnie miesiące są niepełne, bo starostwa przekazują akty z opóźnieniem.
Czego tu nie ma: rejestr obejmuje tylko akty przeniesienia odrębnej własności lokalu. Nie ma w nim sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (częstej w blokach spółdzielczych), cesji umów deweloperskich zawartych przed wyodrębnieniem lokalu ani aktów, których starostwo lub miasto jeszcze nie wpisało.
Pytania
Ile kosztuje mieszkanie w budynku Mechaników 1 (Pruszków)?
Mediana ceny za m² ze wszystkich transakcji (z lat 2020–2026) to 13 261 zł, a typowe mieszkanie kosztowało 665 000 zł. W ostatnich 12 miesiącach mediana wyniosła 15 009 zł/m² (5 transakcji).
Ile kosztuje kawalerka albo mieszkanie 2-pokojowe w budynku Mechaników 1 (Pruszków)?
Mediany cen według liczby pokoi (wszystkie lata): mieszkanie 2-pokojowe: 555 000 zł (11 transakcji); mieszkanie 3-pokojowe: 765 000 zł (8 transakcji); mieszkanie 4-pokojowe i większe: 738 000 zł (3 transakcje).
Jak zmieniały się ceny mieszkań w budynku Mechaników 1 (Pruszków)?
Mediana ceny za m² z lat 2025 i 2026 wzrosła o 90% wobec lat 2020 i 2021. Ceny nominalne, bez inflacji.
Ile mieszkań sprzedano w budynku Mechaników 1 (Pruszków) w ostatnim roku?
5 transakcji w ostatnich 12 miesiącach; łącznie w rejestrze 23 transakcje z lat 2020–2026. Ostatnie miesiące są niepełne, bo starostwa przekazują akty z opóźnieniem.
Skąd są te ceny?
Z aktów notarialnych zapisanych w Rejestrze Cen Nieruchomości (starostowie i prezydenci miast, usługi GUGiK). To ceny zapłacone, a nie ofertowe. Nie publikujemy numerów lokali ani danych stron transakcji.