Powstańców 5, Pruszków: ceny mieszkań
29 transakcji w tym budynku w Rejestrze Cen Nieruchomości (akty notarialne z lat 2020–2026). Mediana ze wszystkich lat: 11 704 zł/m², z ostatnich 12 miesięcy: 15 079 zł/m² (6 transakcji).
- Ten budynekPowstańców 511 704 zł/m² · 29 transakcji
- UlicaPowstańców10 689 zł/m² · 103 transakcje
- MiejscowośćPruszków12 965 zł/m² · 513 transakcji
Budynek i ulica: mediana ze wszystkich lat w rejestrze. Miejscowość: ostatnie 12 miesięcy (do 07.2026). Dzielnica ulicy: ta, w której leży najwięcej jej transakcji.
Wszystkie liczby na stronie: transakcje ze wszystkich lat w rejestrze; filtr .
Ceny w budynku rok po roku
| Rok | Mediana zł/m² | Cena r/r | Połowa transakcji | Transakcje | Transakcje r/r |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 (do 06.2026) | 15 205 | - | 14 953 – 15 348 | 5 | +400% |
| 2025 | - | - | - | 2 | -66,7% |
| 2024 | 13 161 | +15,5% | 12 144 – 14 189 | 6 | ±0% |
| 2023 | 11 399 | +9,7% | 11 048 – 11 686 | 6 | +100% |
| 2022 | 10 395 | +19% | 8080 – 11 127 | 3 | -25% |
| 2021 | 8734 | +7% | 6885 – 10 084 | 4 | +33,3% |
| 2020 | 8161 | - | 8142 – 8604 | 3 | - |
Mediana roczna liczona przy co najmniej 3 transakcjach. Ceny nominalne. R/r: zmiana wobec poprzedniego roku; w bieżącym, niepełnym roku liczbę transakcji porównujemy z tymi samymi miesiącami rok wcześniej.
Wszystkie transakcje Powstańców 5
Brak transakcji w wybranym okresie albo filtrze. Zmień okres, metraż albo rynek na górze strony.
| Data aktu | m² | Pokoje | Piętro | Rynek | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-06-08 | 53,93 | 3 | 10 | wtórny | 820 000 zł | 15 205 |
| 2026-06-08 | 54,4 | 3 | 7 | wtórny | 750 000 zł | 13 787 |
| 2026-04-23 | 58,64 | 3 | 6 | wtórny | 900 000 zł | 15 348 |
| 2026-03-23 | 45,49 | 2 | 4 | wtórny | 705 000 zł | 15 498 |
| 2026-01-23 | 54,17 | 3 | 8 | wtórny | 810 000 zł | 14 953 |
| 2025-11-12 | 53,87 | 3 | 11 | wtórny | 695 000 zł | 12 901 |
| 2025-06-17 | 74,46 | 4 | 7 | wtórny | 977 500 zł | 13 128 |
| 2024-12-03 | 51,27 | 3 | 5 | wtórny | 740 000 zł | 14 433 |
| 2024-08-01 | 73,52 | 4 | 9 | wtórny | 890 000 zł | 12 106 |
| 2024-06-19 | 54 | 3 | 2 | wtórny | 610 000 zł | 11 296 |
| 2024-06-10 | 39 | 3 | 3 | wtórny | 555 000 zł | 14 231 |
| 2024-01-30 | 32 | 1 | 9 | wtórny | 450 000 zł | 14 063 |
| 2024-01-19 | 53,84 | 3 | 11 | wtórny | 660 000 zł | 12 259 |
| 2023-12-15 | 32,24 | 1 | 6 | wtórny | 430 000 zł | 13 337 |
| 2023-12-07 | 54,35 | 3 | 4 | wtórny | 580 000 zł | 10 672 |
| 2023-11-10 | 58,45 | 3 | 2 | wtórny | 680 000 zł | 11 634 |
| 2023-09-14 | 74,48 | 4 | 5 | wtórny | 820 000 zł | 11 010 |
| 2023-09-05 | 53,83 | 3 | 9 | wtórny | 630 000 zł | 11 704 |
| 2023-05-04 | 45,68 | 2 | 7 | wtórny | 510 000 zł | 11 165 |
| 2022-12-02 | 53,87 | 2 | 11 | wtórny | 560 000 zł | 10 395 |
| 2022-09-07 | 45,54 | 2 | 9 | wtórny | 540 000 zł | 11 858 |
| 2022-09-01 | 41,2 | 2 | 11 | wtórny | 237 500 zł | 5765 |
| 2021-09-09 | 71,45 | 4 | 4 | wtórny | 745 000 zł | 10 427 |
| 2021-07-05 | 54,15 | 3 | 3 | wtórny | 406 000 zł | 7498 |
| 2021-05-04 | 45,64 | 2 | 6 | wtórny | 455 000 zł | 9969 |
| 2021-04-22 | 62,63 | 3 | 4 | wtórny | 316 000 zł | 5046 |
| 2020-09-02 | 37,03 | 2 | 3 | wtórny | 335 000 zł | 9047 |
| 2020-06-19 | 52,32 | 3 | 7 | wtórny | 425 000 zł | 8123 |
| 2020-02-19 | 73,52 | 4 | 9 | wtórny | 600 000 zł | 8161 |
Uwagi do tych danych albo sprzeciw (art. 21 RODO) (jak przetwarzamy te dane).
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, udostępniony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (usługa WFS RCN), a dla Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy także usługi i pliki danych tych miast. Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (art. 40c ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Usunęliśmy numery aktów notarialnych, dane notariuszy, strony transakcji i numery lokali; organy prowadzące rejestr nie odpowiadają za to opracowanie. Lokale mieszkalne, cały udział, 15–250 m², 1 000–60 000 zł/m². Ostatnie miesiące są niepełne, bo starostwa przekazują akty z opóźnieniem.
Czego tu nie ma: rejestr obejmuje tylko akty przeniesienia odrębnej własności lokalu. Nie ma w nim sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (częstej w blokach spółdzielczych), cesji umów deweloperskich zawartych przed wyodrębnieniem lokalu ani aktów, których starostwo lub miasto jeszcze nie wpisało.
Pytania
Ile kosztuje mieszkanie w budynku Powstańców 5 (Pruszków)?
Mediana ceny za m² ze wszystkich transakcji (z lat 2020–2026) to 11 704 zł, a typowe mieszkanie kosztowało 610 000 zł. W ostatnich 12 miesiącach mediana wyniosła 15 079 zł/m² (6 transakcji).
Ile kosztuje kawalerka albo mieszkanie 2-pokojowe w budynku Powstańców 5 (Pruszków)?
Mediany cen według liczby pokoi (wszystkie lata): mieszkanie 2-pokojowe: 510 000 zł (7 transakcji); mieszkanie 3-pokojowe: 660 000 zł (15 transakcji); mieszkanie 4-pokojowe i większe: 820 000 zł (5 transakcji).
Jak zmieniały się ceny mieszkań w budynku Powstańców 5 (Pruszków)?
Mediana ceny za m² z lat 2025 i 2026 wzrosła o 83% wobec lat 2020 i 2021. Ceny nominalne, bez inflacji.
Ile mieszkań sprzedano w budynku Powstańców 5 (Pruszków) w ostatnim roku?
6 transakcji w ostatnich 12 miesiącach; łącznie w rejestrze 29 transakcji z lat 2020–2026. Ostatnie miesiące są niepełne, bo starostwa przekazują akty z opóźnieniem.
Skąd są te ceny?
Z aktów notarialnych zapisanych w Rejestrze Cen Nieruchomości (starostowie i prezydenci miast, usługi GUGiK). To ceny zapłacone, a nie ofertowe. Nie publikujemy numerów lokali ani danych stron transakcji.