Wycena mieszkania: Mango 29, Lesznowola
Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (2506 transakcji w rejestrze dla gmina Lesznowola), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.03, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Mango 29, Lesznowola
Dla kupującego
- Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 6945 zł/m²
- Dobra cena: warto kupić6945‑8187 zł/m²
- Cena rynkowa: nie przepłacasz8187‑11 594 zł/m²
- Drogo: negocjuj albo szukaj dalej11 594‑12 609 zł/m²
- Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 12 609 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 8187 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 11 594 zł/m².
Dla sprzedającego
- Realna cena sprzedaży (mediana)10 644 zł/m²
- Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)10 644‑11 594 zł/m²
- Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 12 609 zł/m²
- Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio8187 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 10 644 zł/m². Nie schodź poniżej 8187 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 40%, spadku: 55%, bez zmian (±1%): 5%.
W historii województwa mazowieckie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana -31,8%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 40% przypadków, spadała w 55%, a typowa zmiana wynosiła -2,7% (połowa przypadków między -4% a +6,7%). Policzone z 20 podobnych okien spośród 206 od stycznia 2008. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: masz czas; celuj w dolną część przedziału i nie bój się niskiej oferty. Sprzedający: jeśli planujesz sprzedaż w ciągu roku, lepiej nie zwlekać i wycenić realnie, bo kupujący będą liczyć na spadki.
Liczba transakcji wzrosła o 69,4% wobec poprzednich 12 miesięcy: więcej chętnych, mniejsze pole do negocjacji dla kupującego.
Indeks jest 4,2% poniżej szczytu z maja 2026.
Indeks ceny za m²: gmina Lesznowola
Linia: mediana ceny za m² z okna 3 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z września 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w gmina Lesznowola dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
| Metraż | Okolica (porównywalne) | gmina Lesznowola |
|---|---|---|
| do 30 m² | - | - |
| 30-40 m² | - | 13 759 (207) |
| 40-50 m² | 8678 (9) | 11 676 (383) |
| 50-60 m² | 7687 (42) | 10 659 (524) |
| 60-70 m² | - | 10 835 (309) |
| 70-80 m² | - | 10 464 (357) |
| 80-100 m² | 6830 (24) | 9223 (271) |
| ponad 100 m² | - | 9132 (444) |
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
| Kondygnacja | Okolica (porównywalne) | gmina Lesznowola |
|---|---|---|
| parter | 7431 (74) | 9927 (1581) |
| 1-2 piętro | - | 11 745 (686) |
| 3-4 piętro | - | 11 722 (222) |
| 5. piętro i wyżej | - | - |
| piętro nieznane | - | 8333 (10) |
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.92, 3‑4 piętro ×1.03, 5 i wyżej ×0.97 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (75 transakcji)
| Akt | Adres | Skąd | m² | Piętro | Rynek | zł/m² | Czas | Cechy | zł/m² dziś | Waga |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-07-28 | Mango 29 | ten budynek | 54,98 | parter | pierwotny | 9167 | -3% | +33,8% | 11 893 | 1 |
| 2026-07-28 | Mango 29 | ten budynek | 57,73 | parter | pierwotny | 8124 | -3% | +33,8% | 10 540 | 1 |
| 2026-07-24 | Mango 25 | ta ulica | 54,99 | parter | wtórny | 8729 | -3% | +8,3% | 9173 | 0,69 |
| 2026-09-16 | Mango 7 | ta ulica | 55,13 | parter | pierwotny | 10 702 | - | +33,8% | 14 315 | 0,58 |
| 2026-08-10 | Mango 31 | ta ulica | 55,03 | parter | pierwotny | 9795 | -2,4% | +33,8% | 12 783 | 0,56 |
| 2026-07-29 | Mango 3 | ta ulica | 55,1 | parter | pierwotny | 5445 | -3% | +33,8% | 7064 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 17 | ta ulica | 54,99 | parter | pierwotny | 9438 | -3% | +33,8% | 12 245 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 5 | ta ulica | 55,24 | parter | pierwotny | 5431 | -3% | +33,8% | 7046 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 7 | ta ulica | 55,13 | parter | pierwotny | 5442 | -3% | +33,8% | 7060 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 3 | ta ulica | 57,92 | parter | pierwotny | 5180 | -3% | +33,8% | 6720 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 13 | ta ulica | 55,26 | parter | pierwotny | 5429 | -3% | +33,8% | 7043 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 25 | ta ulica | 57,68 | parter | pierwotny | 8322 | -3% | +33,8% | 10 797 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 9 | ta ulica | 54,99 | parter | pierwotny | 5456 | -3% | +33,8% | 7078 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 35 | ta ulica | 54,98 | parter | pierwotny | 9349 | -3% | +33,8% | 12 129 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 13 | ta ulica | 58,02 | parter | pierwotny | 5171 | -3% | +33,8% | 6708 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 5 | ta ulica | 57,76 | parter | pierwotny | 5194 | -3% | +33,8% | 6739 | 0,55 |
| 2026-07-29 | Mango 7 | ta ulica | 57,73 | parter | pierwotny | 5197 | -3% | +33,8% | 6742 | 0,55 |
| 2026-07-28 | Mango 23 | ta ulica | 54,97 | parter | pierwotny | 9369 | -3% | +33,8% | 12 155 | 0,55 |
| 2026-07-28 | Mango 31 | ta ulica | 57,66 | parter | pierwotny | 8481 | -3% | +33,8% | 11 003 | 0,55 |
| 2026-07-28 | Mango 27 | ta ulica | 57,75 | parter | pierwotny | 8468 | -3% | +33,8% | 10 986 | 0,55 |
| 2026-07-28 | Mango 33 | ta ulica | 54,97 | parter | pierwotny | 9642 | -3% | +33,8% | 12 509 | 0,55 |
| 2026-07-27 | Mango 37 | ta ulica | 57,68 | parter | pierwotny | 8218 | -3% | +33,8% | 10 662 | 0,55 |
| 2026-07-27 | Mango 37 | ta ulica | 54,98 | parter | pierwotny | 9349 | -3% | +33,8% | 12 129 | 0,55 |
| 2026-07-27 | Mango 21 | ta ulica | 57,68 | parter | pierwotny | 8651 | -3% | +33,8% | 11 224 | 0,55 |
| 2026-07-23 | Mango 23 | ta ulica | 57,7 | parter | pierwotny | 8146 | -3% | +33,8% | 10 568 | 0,55 |
| 2025-04-23 | Jeżynowa 26 | okolica 79 m | 94,79 | parter | wtórny | 9284 | +3,8% | +16,9% | 11 261 | 0,23 |
| 2026-05-27 | Jeżynowa 6 | okolica 195 m | 89,57 | parter | pierwotny | 7134 | -4,2% | +44,3% | 9858 | 0,19 |
| 2026-01-30 | Jeżynowa 6A | okolica 185 m | 89,57 | parter | pierwotny | 6699 | +1,6% | +44,3% | 9820 | 0,17 |
| 2026-01-30 | Jeżynowa 6A | okolica 185 m | 89,57 | parter | pierwotny | 6810 | +1,6% | +44,3% | 9983 | 0,17 |
| 2025-02-07 | Jeżynowa 28 | okolica 86 m | 94,79 | parter | pierwotny | 4420 | +31,6% | +44,3% | 8391 | 0,17 |
| 2025-09-23 | Jeżynowa 50 | okolica 159 m | 55,23 | parter | pierwotny | 6319 | +7,6% | +33,8% | 9091 | 0,17 |
| 2025-02-07 | Jeżynowa 38 | okolica 98 m | 94,79 | parter | pierwotny | 5264 | +31,6% | +44,3% | 9993 | 0,17 |
| 2025-02-06 | Jeżynowa 38 | okolica 98 m | 94,79 | parter | pierwotny | 5264 | +31,6% | +44,3% | 9993 | 0,17 |
| 2025-01-08 | Jeżynowa 34 | okolica 90 m | 94,79 | parter | pierwotny | 4737 | +44,2% | +44,3% | 9854 | 0,17 |
| 2025-06-02 | Jeżynowa 44 | okolica 136 m | 48,84 | parter | pierwotny | 6736 | +29,3% | +20,9% | 10 537 | 0,17 |
| 2025-03-19 | Jeżynowa 16 | okolica 113 m | 94,79 | parter | pierwotny | 3429 | +14,5% | +44,3% | 5666 | 0,17 |
| 2024-12-16 | Jeżynowa 28 | okolica 86 m | 94,79 | parter | pierwotny | 4009 | +34,3% | +44,3% | 7769 | 0,17 |
| 2024-12-11 | Jeżynowa 30 | okolica 86 m | 94,79 | parter | pierwotny | 4209 | +34,3% | +44,3% | 8157 | 0,17 |
| 2024-12-12 | Jeżynowa 32 | okolica 88 m | 94,79 | parter | pierwotny | 4209 | +34,3% | +44,3% | 8157 | 0,16 |
| 2025-01-09 | Jeżynowa 36 | okolica 98 m | 94,79 | parter | pierwotny | 4737 | +44,2% | +44,3% | 9854 | 0,16 |
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 75. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do września 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Ulice w okolicy
| Ulica | Odległość | Mediana zł/m² (dziś) | Trans. 36 mies. | Wszystkie lata |
|---|---|---|---|---|
| Jeżynowa | 79 m | 7221 | 46 | 46 |
| Daktylowa | 767 m | 9964 | 3 | 3 |
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
| Usługa | Mediana | Za mieszkanie |
|---|---|---|
| Remont mieszkania (zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami)) | 3300 zł/m² | - |
| Wykończenie mieszkania pod klucz (zł za m² (wykończenie pod klucz, projekt i materiały z katalogu pakietu, robocizna)) | 3000 zł/m² | - |
| Remont łazienki (zł za m² łazienki (robocizna)) | 4000 zł/m² | - |
| Remont kuchni (zł za m² kuchni (remont kompleksowy, z materiałami)) | 4750 zł/m² | - |
| Malowanie ścian (zł za m² (malowanie dwukrotne, robocizna)) | 20 zł/m² | - |
| Gładzie gipsowe (zł za m² (robocizna, gładź gipsowa)) | 48 zł/m² | - |
| Układanie paneli podłogowych (zł za m² (montaż paneli, robocizna)) | 70 zł/m² | - |
| Cyklinowanie parkietu (zł za m² (cyklinowanie z lakierowaniem, kompleksowo)) | 115 zł/m² | - |
| Wymiana okien (zł za sztukę (okno standardowe, z materiałem i montażem)) | 2350 zł/szt. | - |
| Montaż drzwi wewnętrznych (zł za sztukę (montaż drzwi wewnętrznych ze skrzydłem i ościeżnicą)) | 320 zł/szt. | - |
| Wymiana drzwi wejściowych (zł za usługę (montaż drzwi z ościeżnicą)) | 750 zł | - |
| Instalacja elektryczna (zł za punkt elektryczny (robocizna, gniazdko lub włącznik)) | 170 zł/punkt | - |
| Instalacja wodna (wodno-kanalizacyjna) (zł za punkt instalacji wodno-kanalizacyjnej (robocizna, bez materiału)) | 225 zł/pkt | - |
| Kuchnia na wymiar (zł za metr bieżący (mb) szafek kuchennych na wymiar, wariant podstawowy (laminat)) | 3250 zł/mb | - |
| Sprzątanie po remoncie (zł za m² (sprzątanie po remoncie)) | 20 zł/m² | - |
| Przeprowadzka (zł za godzinę pracy (auto + dwuosobowa ekipa)) | 215 zł/h | - |
| Operat szacunkowy (wycena nieruchomości) (zł za operat szacunkowy nieruchomości (mieszkanie)) | 900 zł/operat | - |
| Świadectwo charakterystyki energetycznej (zł za świadectwo energetyczne mieszkania) | 250 zł | - |
| Doradca kredytowy (zł prowizji za pośrednictwo (dla kredytu ok. 300-500 tys. zł)) | 8000 zł | - |
| Założenie księgi wieczystej (zł opłaty sądowej za założenie księgi wieczystej) | 100 zł | - |
| Ubezpieczenie mieszkania (zł za rok (polisa na mieszkanie: mury i wyposażenie)) | 400 zł/rok | - |
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Mango 29 w Lesznowola?
Szacunkowa wartość to 10 644 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 8187 do 11 594 zł/m². Podstawa: transakcje na tej ulicy (25) i w okolicy do 800 m (50), ceny z aktów notarialnych przeliczone na wrzesień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Mango 29?
Dobra cena dla kupującego to do 8187 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 8187 do 11 594 zł/m². Powyżej 12 609 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Mango 29?
Realna cena sprzedaży to około 10 644 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 10 644 a 11 594 zł/m², a poniżej 8187 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Mango 29 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (20 okien od stycznia 2008) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 40% przypadków, spadała w 55%; typowa zmiana -2,7%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 2500 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
- Porównywalne transakcje: transakcje na tej ulicy (25) i w okolicy do 800 m (50). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
- Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 3 mies.) od miesiąca aktu do września 2026.
- Korekta cech: czynniki z regresji na 2500 transakcji (października 2023 ‑ września 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 24%.
- Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 92%, efektywna liczba 47.9).
- Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).