Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (2506 transakcji w rejestrze dla gmina Lesznowola), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
10 554 zł/m²
poziom cen: wrzesień 2026
Typowo (połowa transakcji)
9809 ‑ 12 866 zł/m²
9 na 10: 9071 ‑ 14 701
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ta ulica
transakcje na tej ulicy (12) i w okolicy do 800 m (68); waga porównywalnych 88%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.03, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Husarska 7, Lesznowola
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 9071 zł/m²
Dobra cena: warto kupić9071‑9809 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz9809‑12 866 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej12 866‑14 701 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 14 701 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 9809 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 12 866 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)10 554 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)10 554‑12 866 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 14 701 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio9809 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 10 554 zł/m². Nie schodź poniżej 9809 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 40%, spadku: 55%, bez zmian (±1%): 5%.
Zmiana w 6 mies.
+2,3%
Zmiana w 12 mies.
+7,6%
Transakcje, 12 mies.
1457
+69,4% wobec poprzednich 12
Od szczytu
-4,2%
szczyt: maj 2026
W historii województwa mazowieckie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana -31,8%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 40% przypadków, spadała w 55%, a typowa zmiana wynosiła -2,7% (połowa przypadków między -4% a +6,7%). Policzone z 20 podobnych okien spośród 206 od stycznia 2008. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: masz czas; celuj w dolną część przedziału i nie bój się niskiej oferty. Sprzedający: jeśli planujesz sprzedaż w ciągu roku, lepiej nie zwlekać i wycenić realnie, bo kupujący będą liczyć na spadki.
Liczba transakcji wzrosła o 69,4% wobec poprzednich 12 miesięcy: więcej chętnych, mniejsze pole do negocjacji dla kupującego.
Indeks jest 4,2% poniżej szczytu z maja 2026.
Indeks ceny za m²: gmina Lesznowola
Linia: mediana ceny za m² z okna 3 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z września 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w gmina Lesznowola dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
gmina Lesznowola
do 30 m²
-
-
30-40 m²
-
13 759 (207)
40-50 m²
-
11 676 (383)
50-60 m²
9384 (24)
10 659 (524)
60-70 m²
10 540 (19)
10 835 (309)
70-80 m²
7827 (21)
10 464 (357)
80-100 m²
10 663 (11)
9223 (271)
ponad 100 m²
10 747 (5)
9132 (444)
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
gmina Lesznowola
parter
9601 (80)
9927 (1581)
1-2 piętro
-
11 745 (686)
3-4 piętro
-
11 722 (222)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
-
8333 (10)
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.92, 3‑4 piętro ×1.03, 5 i wyżej ×0.97 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (80 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2026-08-28
Husarska 7
ten budynek
70,29
parter
pierwotny
8465
-2,4%
+30,6%
10 789
1
2026-07-23
Husarska 7
ten budynek
74,91
parter
pierwotny
7075
-3%
+30,6%
8964
0,98
2026-08-25
Husarska 19
ta ulica
70,46
parter
pierwotny
7948
-2,4%
+30,6%
10 129
0,55
2026-08-18
Husarska 17
ta ulica
70,43
parter
pierwotny
8022
-2,4%
+30,6%
10 224
0,55
2026-08-11
Husarska 23
ta ulica
74,93
parter
pierwotny
7540
-2,4%
+30,6%
9610
0,55
2026-08-07
Husarska 9
ta ulica
74,82
parter
pierwotny
7618
-2,4%
+30,6%
9710
0,55
2026-08-07
Husarska 13
ta ulica
70,29
parter
pierwotny
7967
-2,4%
+30,6%
10 154
0,55
2026-08-07
Husarska 19
ta ulica
74,92
parter
pierwotny
7274
-2,4%
+30,6%
9271
0,55
2026-08-03
Husarska 25
ta ulica
75,07
parter
pierwotny
7660
-2,4%
+30,6%
9762
0,55
2026-07-31
Husarska 13
ta ulica
74,96
parter
pierwotny
7070
-3%
+30,6%
8958
0,54
2026-07-31
Husarska 21
ta ulica
74,72
parter
pierwotny
7562
-3%
+30,6%
9580
0,54
2026-07-30
Husarska 15
ta ulica
70,25
parter
pierwotny
8043
-3%
+30,6%
10 190
0,54
2025-07-16
Rycerska 15
okolica277 m
110,84
parter
wtórny
9022
+22,1%
+28,5%
14 158
0,21
2026-09-28
Zakątek 1A
okolica331 m
105,27
parter
pierwotny
7875
-
+58,7%
12 495
0,2
2026-09-08
Zakątek 1
okolica350 m
105,27
parter
pierwotny
7875
-
+58,7%
12 495
0,19
2026-01-07
Sadowa 1C
okolica307 m
72,9
parter
pierwotny
8368
+1,6%
+30,6%
11 104
0,17
2026-01-08
Sadowa 1B
okolica313 m
72,87
parter
pierwotny
8371
+1,6%
+30,6%
11 109
0,17
2026-01-07
Sadowa 1B
okolica313 m
77,33
parter
pierwotny
7914
+1,6%
+30,6%
10 503
0,17
2025-01-09
Rycerska 13
okolica297 m
109,78
parter
pierwotny
7879
+44,2%
+58,7%
18 025
0,14
2024-12-02
Rycerska 13
okolica297 m
109,98
parter
pierwotny
8001
+34,3%
+58,7%
17 051
0,13
2026-09-01
Botaniczna 8
okolica534 m
72,96
parter
pierwotny
10 266
-
+30,6%
13 409
0,12
2026-09-21
Botaniczna 4
okolica541 m
72,74
parter
pierwotny
10 297
-
+30,6%
13 450
0,12
2026-09-08
Botaniczna 4
okolica541 m
83,14
parter
pierwotny
9887
-
+44,3%
14 266
0,12
2025-07-21
Rycerska 3A
okolica416 m
87,46
parter
pierwotny
9261
+22,1%
+44,3%
16 316
0,12
2026-09-02
Botaniczna 2
okolica548 m
83,12
parter
pierwotny
9974
-
+44,3%
14 391
0,12
2025-04-23
Rycerska 3A
okolica416 m
87,46
parter
pierwotny
9033
+3,8%
+44,3%
13 527
0,11
2025-05-29
Rycerska 3
okolica437 m
87,46
parter
pierwotny
9033
+18,1%
+44,3%
15 386
0,1
2026-08-04
Botaniczna 9
okolica576 m
83,17
parter
pierwotny
9787
-2,4%
+44,3%
13 779
0,1
2026-07-10
Botaniczna 9
okolica576 m
73,25
parter
pierwotny
9952
-3%
+30,6%
12 609
0,1
2025-01-22
Rycerska 3
okolica437 m
87,46
parter
pierwotny
8861
+44,2%
+44,3%
18 435
0,1
2026-03-27
Botaniczna 11
okolica570 m
73,17
parter
pierwotny
10 100
+2,3%
+30,6%
13 498
0,09
2026-03-20
Botaniczna 11
okolica570 m
83,62
parter
pierwotny
9615
+2,3%
+44,3%
14 195
0,09
2025-09-08
Botaniczna 15
okolica557 m
72,57
parter
pierwotny
9921
+7,6%
+30,6%
13 939
0,09
2025-08-06
Botaniczna 13
okolica563 m
82,94
parter
pierwotny
9441
+13,2%
+44,3%
15 425
0,08
2025-07-04
Botaniczna 15
okolica557 m
83,03
parter
pierwotny
9358
+22,1%
+44,3%
16 487
0,08
2025-07-15
Botaniczna 13
okolica563 m
72,64
parter
pierwotny
9747
+22,1%
+30,6%
15 545
0,08
2026-06-03
Żeglarska 17
okolica765 m
52,24
parter
wtórny
11 868
-4%
+8,3%
12 342
0,08
2025-11-13
Kliprów 5
okolica767 m
58,97
parter
wtórny
8818
-0,3%
+8,3%
9528
0,07
2025-10-28
Fregaty 16
okolica703 m
63,31
parter
pierwotny
8845
+3,9%
+29,5%
11 901
0,06
2025-02-17
Fregaty 10
okolica734 m
58,97
parter
wtórny
7800
+31,6%
+8,3%
11 118
0,06
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 80. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do września 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Husarska 7 w Lesznowola?
Szacunkowa wartość to 10 554 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 9809 do 12 866 zł/m². Podstawa: transakcje na tej ulicy (12) i w okolicy do 800 m (68), ceny z aktów notarialnych przeliczone na wrzesień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Husarska 7?
Dobra cena dla kupującego to do 9809 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 9809 do 12 866 zł/m². Powyżej 14 701 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Husarska 7?
Realna cena sprzedaży to około 10 554 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 10 554 a 12 866 zł/m², a poniżej 9809 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Husarska 7 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (20 okien od stycznia 2008) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 40% przypadków, spadała w 55%; typowa zmiana -2,7%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 2500 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje na tej ulicy (12) i w okolicy do 800 m (68). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 3 mies.) od miesiąca aktu do września 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 2500 transakcji (października 2023 ‑ września 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 24%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 88%, efektywna liczba 28.9).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).