Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (445 transakcji w rejestrze dla Góra Kalwaria), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
10 280 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
9905 ‑ 10 806 zł/m²
9 na 10: 9514 ‑ 12 231
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ten budynek
transakcje w tym budynku (69), na tej ulicy (2) i w okolicy (27); waga porównywalnych 95%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Budowlanych 3A, Góra Kalwaria
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 9514 zł/m²
Dobra cena: warto kupić9514‑9905 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz9905‑10 806 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej10 806‑12 231 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 12 231 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 9905 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 10 806 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)10 280 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)10 280‑10 806 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 12 231 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio9905 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 10 280 zł/m². Nie schodź poniżej 9905 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 40%, spadku: 55%, bez zmian (±1%): 5%.
Zmiana w 6 mies.
+7%
Zmiana w 12 mies.
+25,9%
Transakcje, 12 mies.
175
-23,2% wobec poprzednich 12
Od szczytu
-1,2%
szczyt: marzec 2026
W historii województwa mazowieckie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana -30,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 40% przypadków, spadała w 55%, a typowa zmiana wynosiła -2,7% (połowa przypadków między -4% a +6,7%). Policzone z 20 podobnych okien spośród 205 od stycznia 2008. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: masz czas; celuj w dolną część przedziału i nie bój się niskiej oferty. Sprzedający: jeśli planujesz sprzedaż w ciągu roku, lepiej nie zwlekać i wycenić realnie, bo kupujący będą liczyć na spadki.
Liczba transakcji w miejscowości spadła o 23,2% wobec poprzednich 12 miesięcy: mniej kupujących, więc sprzedający częściej ustępują w negocjacjach.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Góra Kalwaria
Linia: mediana ceny za m² z okna 6 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Góra Kalwaria dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Góra Kalwaria
do 30 m²
-
-
30-40 m²
9603 (29)
9596 (92)
40-50 m²
9271 (39)
9271 (64)
50-60 m²
9274 (17)
9361 (113)
60-70 m²
-
8616 (42)
70-80 m²
8980 (10)
9160 (25)
80-100 m²
-
8343 (51)
ponad 100 m²
-
7939 (55)
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Góra Kalwaria
parter
9723 (13)
8632 (155)
1-2 piętro
9286 (39)
9236 (158)
3-4 piętro
9233 (28)
9440 (103)
5. piętro i wyżej
9554 (17)
9546 (26)
piętro nieznane
-
-
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×1.00, 3‑4 piętro ×1.02, 5 i wyżej ×1.04 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (98 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2026-06-23
Budowlanych 3A
ten budynek
49,21
5. piętro
wtórny
12 396
+0,5%
-1,1%
12 323
1
2025-10-02
Budowlanych 3A
ten budynek
40,68
5. piętro
wtórny
11 996
+14,7%
-1,1%
13 607
0,83
2025-09-10
Budowlanych 3A
ten budynek
39,92
5. piętro
wtórny
9694
+23,9%
-7,7%
11 088
0,81
2025-04-07
Budowlanych 3A
ten budynek
40,02
1. piętro
wtórny
11 369
+20%
+2,6%
13 989
0,72
2025-02-27
Budowlanych 3A
ten budynek
39,98
1. piętro
wtórny
10 005
+19,3%
-4,3%
11 426
0,69
2025-02-10
Budowlanych 3A
ten budynek
59,13
3. piętro
pierwotny
7350
+19,3%
+9,4%
9594
0,55
2024-12-18
Budowlanych 3A
ten budynek
40,04
1. piętro
pierwotny
7146
+22,5%
+14,1%
9988
0,53
2024-12-12
Budowlanych 3A
ten budynek
59,38
4. piętro
pierwotny
7431
+22,5%
+9,4%
9956
0,53
2024-12-11
Budowlanych 3A
ten budynek
43,18
4. piętro
pierwotny
7629
+22,5%
+12,2%
10 484
0,53
2024-12-11
Budowlanych 3A
ten budynek
42,06
5. piętro
pierwotny
7425
+22,5%
+10%
10 007
0,53
2024-12-04
Budowlanych 3A
ten budynek
49,27
4. piętro
pierwotny
7607
+22,5%
+12,2%
10 454
0,53
2024-12-04
Budowlanych 3A
ten budynek
40,68
5. piętro
pierwotny
7456
+22,5%
+10%
10 049
0,53
2024-12-04
Budowlanych 3A
ten budynek
43,26
5. piętro
pierwotny
7961
+22,5%
+10%
10 730
0,53
2024-12-04
Budowlanych 3A
ten budynek
40,63
4. piętro
pierwotny
7465
+22,5%
+12,2%
10 259
0,53
2024-12-02
Budowlanych 3A
ten budynek
42,02
4. piętro
pierwotny
7718
+22,5%
+12,2%
10 606
0,53
2024-12-02
Budowlanych 3A
ten budynek
49,59
1. piętro
pierwotny
7574
+22,5%
+14,1%
10 585
0,53
2024-12-02
Budowlanych 3A
ten budynek
42,09
1. piętro
pierwotny
7693
+22,5%
+14,1%
10 752
0,53
2024-12-02
Budowlanych 3A
ten budynek
59,32
2. piętro
pierwotny
7384
+22,5%
+11,2%
10 062
0,53
2024-11-29
Budowlanych 3A
ten budynek
40,86
1. piętro
pierwotny
7126
+24,6%
+14,1%
10 128
0,52
2024-11-28
Budowlanych 3A
ten budynek
59,28
1. piętro
pierwotny
7471
+24,6%
+11,2%
10 352
0,52
2024-11-28
Budowlanych 3A
ten budynek
40,43
3. piętro
pierwotny
7402
+24,6%
+12,2%
10 344
0,52
2024-11-28
Budowlanych 3A
ten budynek
58,91
3. piętro
pierwotny
7535
+24,6%
+9,4%
10 267
0,52
2024-11-28
Budowlanych 3A
ten budynek
40,16
4. piętro
pierwotny
7422
+24,6%
+12,2%
10 372
0,52
2024-11-26
Budowlanych 3A
ten budynek
31,74
4. piętro
pierwotny
7422
+24,6%
+4,7%
9678
0,52
2024-11-26
Budowlanych 3A
ten budynek
31,63
3. piętro
pierwotny
7349
+24,6%
+4,7%
9582
0,52
2024-11-26
Budowlanych 3A
ten budynek
39,92
3. piętro
pierwotny
7361
+24,6%
+4,7%
9598
0,52
2024-11-26
Budowlanych 3A
ten budynek
40,83
2. piętro
pierwotny
7230
+24,6%
+14,1%
10 276
0,52
2024-11-26
Budowlanych 3A
ten budynek
49,21
5. piętro
pierwotny
7442
+24,6%
+10%
10 200
0,52
2024-11-21
Budowlanych 3A
ten budynek
42,13
2. piętro
pierwotny
7215
+24,6%
+14,1%
10 255
0,52
2024-11-21
Budowlanych 3A
ten budynek
59,17
4. piętro
pierwotny
7444
+24,6%
+9,4%
10 143
0,52
2024-11-21
Budowlanych 3A
ten budynek
40,09
4. piętro
pierwotny
7429
+24,6%
+12,2%
10 382
0,52
2024-11-21
Budowlanych 3A
ten budynek
49,03
3. piętro
pierwotny
7370
+24,6%
+12,2%
10 299
0,52
2024-11-21
Budowlanych 3A
ten budynek
49,91
4. piętro
pierwotny
7474
+24,6%
+12,2%
10 446
0,52
2024-11-20
Budowlanych 3A
ten budynek
39,93
2. piętro
pierwotny
7260
+24,6%
+6,4%
9627
0,52
2024-11-20
Budowlanych 3A
ten budynek
39,98
5. piętro
pierwotny
7669
+24,6%
+2,6%
9807
0,52
2024-11-20
Budowlanych 3A
ten budynek
49,92
5. piętro
pierwotny
7473
+24,6%
+10%
10 242
0,52
2024-11-20
Budowlanych 3A
ten budynek
59,76
1. piętro
pierwotny
7231
+24,6%
+11,2%
10 020
0,52
2024-11-20
Budowlanych 3A
ten budynek
39,87
3. piętro
pierwotny
7590
+24,6%
+4,7%
9897
0,52
2024-11-14
Budowlanych 3A
ten budynek
42,98
3. piętro
pierwotny
7355
+24,6%
+12,2%
10 279
0,52
2024-11-14
Budowlanych 3A
ten budynek
49,89
3. piętro
pierwotny
7378
+24,6%
+12,2%
10 310
0,52
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 98. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Budowlanych 3A w Góra Kalwaria?
Szacunkowa wartość to 10 280 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 9905 do 10 806 zł/m². Podstawa: transakcje w tym budynku (69), na tej ulicy (2) i w okolicy (27), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Budowlanych 3A?
Dobra cena dla kupującego to do 9905 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 9905 do 10 806 zł/m². Powyżej 12 231 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Budowlanych 3A?
Realna cena sprzedaży to około 10 280 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 10 280 a 10 806 zł/m², a poniżej 9905 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Budowlanych 3A wzrosną?
W podobnych momentach w historii (20 okien od stycznia 2008) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 40% przypadków, spadała w 55%; typowa zmiana -2,7%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 445 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje w tym budynku (69), na tej ulicy (2) i w okolicy (27). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 6 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 445 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 20%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 95%, efektywna liczba 82.2).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).