Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (453 transakcje w rejestrze dla Lubartów), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
7755 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
7154 ‑ 8346 zł/m²
9 na 10: 5768 ‑ 8732
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ta ulica
transakcje na tej ulicy (20) i w okolicy do 800 m (58); waga porównywalnych 91%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Powstańców W-Wy 3, Lubartów
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 5768 zł/m²
Dobra cena: warto kupić5768‑7154 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz7154‑8346 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej8346‑8732 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 8732 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 7154 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 8346 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)7755 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)7755‑8346 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 8732 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio7154 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 7755 zł/m². Nie schodź poniżej 7154 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 84%, spadku: 14%, bez zmian (±1%): 2%.
Zmiana w 6 mies.
+2%
Zmiana w 12 mies.
+3,4%
Transakcje, 12 mies.
102
-6,4% wobec poprzednich 12
Od szczytu
0%
szczyt: sierpień 2026
W historii województwa lubelskie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana +10,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 84% przypadków, spadała w 14%, a typowa zmiana wynosiła +5,2% (połowa przypadków między +2,5% a +10,3%). Policzone z 44 podobnych okien spośród 229 od stycznia 2006. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: czekanie na spadek ma słabe podstawy; więcej zyskasz, negocjując cenę konkretnego mieszkania w dolnej części przedziału, niż odkładając zakup. Sprzedający: nie ma presji, żeby sprzedać dziś; wystaw ofertę w górnej części przedziału i nie spiesz się z obniżkami.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Lubartów
Linia: mediana ceny za m² z okna 12 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Lubartów dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Lubartów
do 30 m²
-
7836 (12)
30-40 m²
7864 (13)
7864 (59)
40-50 m²
7868 (21)
8128 (98)
50-60 m²
7751 (21)
7920 (117)
60-70 m²
7209 (14)
7830 (65)
70-80 m²
6889 (8)
6933 (17)
80-100 m²
-
-
ponad 100 m²
-
-
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Lubartów
parter
8052 (23)
8052 (87)
1-2 piętro
7612 (24)
8008 (167)
3-4 piętro
7478 (29)
7560 (101)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
-
6394 (10)
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.97, 3‑4 piętro ×0.96, 5 i wyżej ×1.03 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (78 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2025-04-25
Powstańców W-Wy 3
ten budynek
38,35
3. piętro
wtórny
5476
+3,4%
-0,4%
5640
1
2026-08-27
Powstańców W-Wy 1
ta ulica
50,2
parter
wtórny
8367
-
+3,3%
8643
0,8
2026-08-10
Powstańców W-Wy 1
ta ulica
62,85
3. piętro
wtórny
7478
-
+5,9%
7917
0,8
2026-07-08
Powstańców W-Wy 5
ta ulica
48,8
4. piętro
wtórny
7172
+0,9%
+3,7%
7503
0,78
2026-06-25
Powstańców W-Wy 3 A
ta ulica
57,63
2. piętro
wtórny
5813
+1,5%
-
5899
0,76
2026-09-14
Powstańców W-Wy 77
ta ulica
48,1
2. piętro
-
7069
-
-0,6%
7026
0,72
2026-03-06
Powstańców W-Wy 17
ta ulica
52
2. piętro
wtórny
5577
+2%
-
5688
0,71
2025-07-17
Powstańców W-Wy 7
ta ulica
38,43
4. piętro
wtórny
7283
+3,4%
-0,4%
7502
0,59
2025-06-18
Powstańców W-Wy 75
ta ulica
49
2. piętro
wtórny
7857
+3,4%
-0,6%
8075
0,58
2025-06-10
Powstańców W-Wy 7
ta ulica
38,43
2. piętro
wtórny
7806
+3,4%
-4,5%
7708
0,58
2025-05-27
Powstańców W-Wy 15
ta ulica
73
1. piętro
wtórny
7397
+3,4%
+6,5%
8144
0,56
2025-03-24
Powstańców W-Wy 71
ta ulica
35,3
-
wtórny
7564
+3,4%
+3,4%
8083
0,54
2025-02-27
Powstańców W-Wy 15
ta ulica
62,3
parter
wtórny
7785
+3,4%
+4,9%
8445
0,53
2025-02-24
Powstańców W-Wy 21
ta ulica
73,1
2. piętro
wtórny
6703
+3,4%
+6,5%
7383
0,53
2024-11-26
Powstańców W-Wy 79
ta ulica
48,1
parter
wtórny
7339
+11,7%
+2,7%
8416
0,49
2024-08-01
Powstańców W-Wy 1
ta ulica
62,85
parter
wtórny
6444
+15,6%
+4,9%
7813
0,46
2024-05-22
Powstańców W-Wy 3 A
ta ulica
38,43
parter
wtórny
6505
+20,9%
-1,3%
7760
0,43
2024-04-30
Powstańców W-Wy 15
ta ulica
62,3
parter
wtórny
6806
+21,1%
+4,9%
8646
0,42
2024-03-20
Powstańców W-Wy 77
ta ulica
48,1
parter
wtórny
6757
+21,3%
+2,7%
8418
0,41
2024-03-01
Powstańców W-Wy 7
ta ulica
57,63
3. piętro
wtórny
6160
+21,3%
+4,3%
7793
0,41
2026-04-29
Cicha 15 A
okolica292 m
64,2
parter
wtórny
5919
+0,9%
+4,9%
6262
0,26
2026-07-17
Cicha 7
okolica371 m
48,89
parter
wtórny
7363
+0,9%
+2,7%
7631
0,23
2025-01-02
Lubelska 63
okolica237 m
60,3
3. piętro
wtórny
7662
+7%
+5,9%
8680
0,21
2025-01-07
Cicha 17
okolica282 m
38,4
parter
wtórny
7813
+7%
-1,3%
8250
0,19
2025-03-06
Cicha 15
okolica302 m
61,46
3. piętro
wtórny
6411
+3,4%
+5,9%
7016
0,19
2025-03-11
1-Go Maja 81
okolica329 m
37,66
3. piętro
wtórny
8630
+3,4%
-0,4%
8886
0,18
2025-04-14
1-Go Maja 83
okolica367 m
44,57
4. piętro
wtórny
6731
+3,4%
+3,7%
7215
0,16
2025-03-06
Cicha 13
okolica360 m
38,52
4. piętro
wtórny
7658
+3,4%
-0,4%
7885
0,16
2024-10-23
Cicha 11
okolica316 m
57,63
2. piętro
wtórny
6073
+12,8%
-
6848
0,16
2026-08-20
1-Go Maja 63
okolica539 m
48
4. piętro
wtórny
7500
-
+3,7%
7774
0,15
2026-04-24
1-Go Maja 65
okolica509 m
48,04
parter
wtórny
8847
+0,9%
+2,7%
9164
0,15
2026-04-01
Nowodworska 18 C
okolica532 m
62,3
2. piętro
wtórny
7063
+0,9%
+1,5%
7232
0,14
2024-01-23
Cicha 15
okolica302 m
57,16
3. piętro
wtórny
6648
+21,1%
+4,3%
8397
0,14
2026-06-09
1-Go Maja 61
okolica572 m
72,1
2. piętro
wtórny
6935
+1,5%
+6,5%
7495
0,14
2026-08-27
Nowodworska 18 B
okolica611 m
39,3
parter
wtórny
10 382
-
-1,3%
10 243
0,13
2023-11-21
1-Go Maja 87
okolica324 m
32,04
4. piętro
wtórny
6242
+21,3%
-0,4%
7543
0,12
2023-06-22
1-Go Maja 85
okolica282 m
47,87
parter
wtórny
6058
+27,9%
+2,7%
7957
0,12
2023-10-31
1-Go Maja 81
okolica329 m
47,87
4. piętro
wtórny
5954
+21,4%
+3,7%
7494
0,12
2023-11-27
Cicha 9
okolica360 m
48,89
parter
wtórny
7159
+21,3%
+2,7%
8920
0,11
2023-07-31
1-Go Maja 87
okolica324 m
57,56
4. piętro
wtórny
6254
+22,4%
+4,3%
7980
0,11
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 78. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Powstańców W-Wy 3 w Lubartów?
Szacunkowa wartość to 7755 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 7154 do 8346 zł/m². Podstawa: transakcje na tej ulicy (20) i w okolicy do 800 m (58), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Powstańców W-Wy 3?
Dobra cena dla kupującego to do 7154 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 7154 do 8346 zł/m². Powyżej 8732 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Powstańców W-Wy 3?
Realna cena sprzedaży to około 7755 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 7755 a 8346 zł/m², a poniżej 7154 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Powstańców W-Wy 3 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (44 okien od stycznia 2006) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 84% przypadków, spadała w 14%; typowa zmiana +5,2%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 371 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje na tej ulicy (20) i w okolicy do 800 m (58). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 12 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 371 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 19%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 91%, efektywna liczba 38.3).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).