Wycena mieszkania: Leśna 44, Lubartów
Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (453 transakcje w rejestrze dla Lubartów), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Leśna 44, Lubartów
Dla kupującego
- Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 3174 zł/m²
- Dobra cena: warto kupić3174‑6644 zł/m²
- Cena rynkowa: nie przepłacasz6644‑8173 zł/m²
- Drogo: negocjuj albo szukaj dalej8173‑8381 zł/m²
- Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 8381 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 6644 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 8173 zł/m².
Dla sprzedającego
- Realna cena sprzedaży (mediana)7569 zł/m²
- Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)7569‑8173 zł/m²
- Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 8381 zł/m²
- Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio6644 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 7569 zł/m². Nie schodź poniżej 6644 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 84%, spadku: 14%, bez zmian (±1%): 2%.
W historii województwa lubelskie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana +10,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 84% przypadków, spadała w 14%, a typowa zmiana wynosiła +5,2% (połowa przypadków między +2,5% a +10,3%). Policzone z 44 podobnych okien spośród 229 od stycznia 2006. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: czekanie na spadek ma słabe podstawy; więcej zyskasz, negocjując cenę konkretnego mieszkania w dolnej części przedziału, niż odkładając zakup. Sprzedający: nie ma presji, żeby sprzedać dziś; wystaw ofertę w górnej części przedziału i nie spiesz się z obniżkami.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Lubartów
Linia: mediana ceny za m² z okna 12 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Lubartów dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
| Metraż | Okolica (porównywalne) | Lubartów |
|---|---|---|
| do 30 m² | - | 7836 (12) |
| 30-40 m² | 7480 (6) | 7864 (59) |
| 40-50 m² | 7298 (25) | 8128 (98) |
| 50-60 m² | 8044 (16) | 7920 (117) |
| 60-70 m² | 7799 (11) | 7830 (65) |
| 70-80 m² | - | 6933 (17) |
| 80-100 m² | - | - |
| ponad 100 m² | - | - |
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
| Kondygnacja | Okolica (porównywalne) | Lubartów |
|---|---|---|
| parter | 7436 (23) | 8052 (87) |
| 1-2 piętro | 7537 (26) | 8008 (167) |
| 3-4 piętro | 6852 (8) | 7560 (101) |
| 5. piętro i wyżej | - | - |
| piętro nieznane | 7086 (3) | 6394 (10) |
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.97, 3‑4 piętro ×0.96, 5 i wyżej ×1.03 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (60 transakcji)
| Akt | Adres | Skąd | m² | Piętro | Rynek | zł/m² | Czas | Cechy | zł/m² dziś | Waga |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-07-08 | Leśna 44 | ten budynek | 62,81 | parter | wtórny | 2866 | +3,4% | +4,9% | 3109 | 1 |
| 2025-04-29 | Leśna 44 | ten budynek | 43,84 | parter | wtórny | 2281 | +3,4% | +2,7% | 2422 | 0,93 |
| 2024-05-06 | Leśna 7 | ta ulica | 66,03 | 1. piętro | - | 6452 | +20,9% | +1,5% | 7918 | 0,36 |
| 2024-05-06 | Leśna 7 | ta ulica | 37,7 | 1. piętro | - | 5995 | +20,9% | -4,5% | 6922 | 0,36 |
| 2024-04-30 | Leśna 7 | ta ulica | 55,82 | parter | - | 6539 | +21,1% | +3,3% | 8182 | 0,35 |
| 2023-11-20 | Leśna 7 | ta ulica | 64,11 | parter | - | 7300 | +21,3% | +4,9% | 9290 | 0,31 |
| 2024-04-04 | Leśna 7 | ta ulica | 56,35 | 1. piętro | pierwotny | 6744 | +21,1% | -6,9% | 7605 | 0,31 |
| 2023-09-26 | Leśna 7 | ta ulica | 53,25 | parter | - | 6854 | +21,5% | +3,3% | 8600 | 0,3 |
| 2023-09-22 | Leśna 7 | ta ulica | 49,11 | parter | - | 6516 | +21,5% | +2,7% | 8127 | 0,3 |
| 2023-09-22 | Leśna 7 | ta ulica | 65,15 | parter | - | 6447 | +21,5% | +4,9% | 8212 | 0,3 |
| 2024-02-15 | Leśna 7 | ta ulica | 40,32 | parter | pierwotny | 6200 | +21,3% | -4,4% | 7192 | 0,3 |
| 2024-02-15 | Leśna 7 | ta ulica | 52,78 | parter | pierwotny | 5684 | +21,3% | -3,8% | 6633 | 0,3 |
| 2024-02-14 | Leśna 7 | ta ulica | 46,89 | parter | pierwotny | 6078 | +21,3% | -4,4% | 7050 | 0,3 |
| 2024-02-14 | Leśna 7 | ta ulica | 46,62 | 1. piętro | pierwotny | 7079 | +21,3% | -7,4% | 7948 | 0,3 |
| 2024-01-16 | Leśna 7 | ta ulica | 40,21 | 1. piętro | pierwotny | 7336 | +21,1% | -7,4% | 8225 | 0,29 |
| 2024-01-16 | Leśna 7 | ta ulica | 54,35 | 1. piętro | pierwotny | 7268 | +21,1% | -6,9% | 8196 | 0,29 |
| 2024-01-16 | Leśna 7 | ta ulica | 53,27 | 1. piętro | pierwotny | 6101 | +21,1% | -6,9% | 6881 | 0,29 |
| 2023-12-15 | Leśna 7 | ta ulica | 54,23 | 1. piętro | pierwotny | 7284 | +21,3% | -6,9% | 8229 | 0,28 |
| 2023-12-11 | Leśna 7 | ta ulica | 65,06 | 1. piętro | pierwotny | 6609 | +21,3% | -5,5% | 7581 | 0,28 |
| 2023-12-05 | Leśna 7 | ta ulica | 52,82 | 1. piętro | pierwotny | 6437 | +21,3% | -6,9% | 7272 | 0,28 |
| 2023-11-20 | Leśna 7 | ta ulica | 59,9 | parter | pierwotny | 6928 | +21,3% | -3,8% | 8086 | 0,28 |
| 2023-11-07 | Leśna 7 | ta ulica | 66,01 | parter | pierwotny | 6741 | +21,3% | -2,3% | 7988 | 0,28 |
| 2023-10-31 | Leśna 7 | ta ulica | 64 | 1. piętro | pierwotny | 7188 | +21,4% | -5,5% | 8251 | 0,27 |
| 2023-10-06 | Leśna 7 | ta ulica | 55 | parter | pierwotny | 6909 | +21,4% | -3,8% | 8070 | 0,27 |
| 2023-10-03 | Leśna 7 | ta ulica | 37,79 | parter | pierwotny | 5954 | +21,4% | -8,1% | 6642 | 0,27 |
| 2023-09-29 | Leśna 7 | ta ulica | 54,81 | parter | pierwotny | 7754 | +21,5% | -3,8% | 9059 | 0,26 |
| 2023-09-28 | Leśna 7 | ta ulica | 49,28 | 1. piętro | pierwotny | 6899 | +21,5% | -7,4% | 7756 | 0,26 |
| 2023-09-28 | Leśna 7 | ta ulica | 59,69 | 1. piętro | pierwotny | 7036 | +21,5% | -6,9% | 7957 | 0,26 |
| 2026-03-13 | Ul.Kopernika 14 | okolica 494 m | 89,18 | 1. piętro | wtórny | 6392 | +2% | +16% | 7562 | 0,17 |
| 2026-05-27 | 3-Go Maja 42 | okolica 663 m | 48,8 | parter | wtórny | 6762 | +0,9% | +2,7% | 7005 | 0,12 |
| 2026-05-13 | J.Słowackiego 43 B | okolica 736 m | 46,87 | 4. piętro | wtórny | 6401 | +0,9% | +3,7% | 6692 | 0,1 |
| 2023-10-18 | Jasna 4 | okolica 372 m | 49,59 | 1. piętro | pierwotny | 6513 | +21,4% | -7,4% | 7321 | 0,1 |
| 2023-07-28 | Jasna 4 | okolica 372 m | 45,65 | 2. piętro | pierwotny | 6000 | +22,4% | -7,4% | 6795 | 0,09 |
| 2025-02-04 | 3-Go Maja 38 | okolica 646 m | 31,93 | 2. piętro | wtórny | 7203 | +3,4% | -4,5% | 7116 | 0,09 |
| 2025-01-29 | 3-Go Maja 38 | okolica 646 m | 61,49 | 3. piętro | wtórny | 5204 | +7% | +5,9% | 5896 | 0,09 |
| 2024-12-10 | 3-Go Maja 38 | okolica 646 m | 61,49 | 3. piętro | wtórny | 3903 | +9,8% | +5,9% | 4538 | 0,08 |
| 2025-06-04 | 3-Go Maja 34 | okolica 709 m | 50,69 | 4. piętro | wtórny | 5622 | +3,4% | +4,3% | 6061 | 0,08 |
| 2025-03-11 | 3-Go Maja 34 | okolica 709 m | 32,35 | 2. piętro | wtórny | 7264 | +3,4% | -4,5% | 7173 | 0,08 |
| 2024-08-28 | 3-Go Maja 38 | okolica 646 m | 48,54 | - | wtórny | 6593 | +15,6% | +7,6% | 8199 | 0,08 |
| 2022-10-03 | Jasna 4 | okolica 372 m | 49,42 | parter | pierwotny | 6000 | +21,6% | -4,4% | 6978 | 0,07 |
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 60. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Ulice w okolicy
| Ulica | Odległość | Mediana zł/m² (dziś) | Trans. 36 mies. | Wszystkie lata |
|---|---|---|---|---|
| 3-Go Maja | 646 m | 7189 | 29 | 30 |
| J.Słowackiego | 736 m | 7222 | 19 | 23 |
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
| Usługa | Mediana | Za mieszkanie |
|---|---|---|
| Remont mieszkania (zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami)) | 3300 zł/m² | - |
| Wykończenie mieszkania pod klucz (zł za m² (wykończenie pod klucz, projekt i materiały z katalogu pakietu, robocizna)) | 3000 zł/m² | - |
| Remont łazienki (zł za m² łazienki (robocizna)) | 4000 zł/m² | - |
| Remont kuchni (zł za m² kuchni (remont kompleksowy, z materiałami)) | 4750 zł/m² | - |
| Malowanie ścian (zł za m² (malowanie dwukrotne, robocizna)) | 20 zł/m² | - |
| Gładzie gipsowe (zł za m² (robocizna, gładź gipsowa)) | 48 zł/m² | - |
| Układanie paneli podłogowych (zł za m² (montaż paneli, robocizna)) | 70 zł/m² | - |
| Cyklinowanie parkietu (zł za m² (cyklinowanie z lakierowaniem, kompleksowo)) | 115 zł/m² | - |
| Wymiana okien (zł za sztukę (okno standardowe, z materiałem i montażem)) | 2350 zł/szt. | - |
| Montaż drzwi wewnętrznych (zł za sztukę (montaż drzwi wewnętrznych ze skrzydłem i ościeżnicą)) | 320 zł/szt. | - |
| Wymiana drzwi wejściowych (zł za usługę (montaż drzwi z ościeżnicą)) | 750 zł | - |
| Instalacja elektryczna (zł za punkt elektryczny (robocizna, gniazdko lub włącznik)) | 170 zł/punkt | - |
| Instalacja wodna (wodno-kanalizacyjna) (zł za punkt instalacji wodno-kanalizacyjnej (robocizna, bez materiału)) | 225 zł/pkt | - |
| Kuchnia na wymiar (zł za metr bieżący (mb) szafek kuchennych na wymiar, wariant podstawowy (laminat)) | 3250 zł/mb | - |
| Sprzątanie po remoncie (zł za m² (sprzątanie po remoncie)) | 20 zł/m² | - |
| Przeprowadzka (zł za godzinę pracy (auto + dwuosobowa ekipa)) | 215 zł/h | - |
| Operat szacunkowy (wycena nieruchomości) (zł za operat szacunkowy nieruchomości (mieszkanie)) | 900 zł/operat | - |
| Świadectwo charakterystyki energetycznej (zł za świadectwo energetyczne mieszkania) | 250 zł | - |
| Doradca kredytowy (zł prowizji za pośrednictwo (dla kredytu ok. 300-500 tys. zł)) | 8000 zł | - |
| Założenie księgi wieczystej (zł opłaty sądowej za założenie księgi wieczystej) | 100 zł | - |
| Ubezpieczenie mieszkania (zł za rok (polisa na mieszkanie: mury i wyposażenie)) | 400 zł/rok | - |
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Leśna 44 w Lubartów?
Szacunkowa wartość to 7569 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 6644 do 8173 zł/m². Podstawa: transakcje na tej ulicy (28) i w okolicy do 800 m (32), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Leśna 44?
Dobra cena dla kupującego to do 6644 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 6644 do 8173 zł/m². Powyżej 8381 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Leśna 44?
Realna cena sprzedaży to około 7569 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 7569 a 8173 zł/m², a poniżej 6644 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Leśna 44 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (44 okien od stycznia 2006) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 84% przypadków, spadała w 14%; typowa zmiana +5,2%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 371 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
- Porównywalne transakcje: transakcje na tej ulicy (28) i w okolicy do 800 m (32). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
- Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 12 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
- Korekta cech: czynniki z regresji na 371 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 19%.
- Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 89%, efektywna liczba 32.8).
- Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).