Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (453 transakcje w rejestrze dla Lubartów), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
7731 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
6905 ‑ 8215 zł/m²
9 na 10: 6381 ‑ 8538
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ten budynek
transakcje w tym budynku (26), na tej ulicy (2) i w okolicy (50); waga porównywalnych 92%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Leśna 7, Lubartów
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 6381 zł/m²
Dobra cena: warto kupić6381‑6905 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz6905‑8215 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej8215‑8538 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 8538 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 6905 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 8215 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)7731 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)7731‑8215 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 8538 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio6905 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 7731 zł/m². Nie schodź poniżej 6905 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 84%, spadku: 14%, bez zmian (±1%): 2%.
Zmiana w 6 mies.
+2%
Zmiana w 12 mies.
+3,4%
Transakcje, 12 mies.
102
-6,4% wobec poprzednich 12
Od szczytu
0%
szczyt: sierpień 2026
W historii województwa lubelskie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana +10,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 84% przypadków, spadała w 14%, a typowa zmiana wynosiła +5,2% (połowa przypadków między +2,5% a +10,3%). Policzone z 44 podobnych okien spośród 229 od stycznia 2006. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: czekanie na spadek ma słabe podstawy; więcej zyskasz, negocjując cenę konkretnego mieszkania w dolnej części przedziału, niż odkładając zakup. Sprzedający: nie ma presji, żeby sprzedać dziś; wystaw ofertę w górnej części przedziału i nie spiesz się z obniżkami.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Lubartów
Linia: mediana ceny za m² z okna 12 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Lubartów dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Lubartów
do 30 m²
-
7836 (12)
30-40 m²
7546 (11)
7864 (59)
40-50 m²
7243 (28)
8128 (98)
50-60 m²
8044 (22)
7920 (117)
60-70 m²
7799 (13)
7830 (65)
70-80 m²
-
6933 (17)
80-100 m²
-
-
ponad 100 m²
-
-
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Lubartów
parter
7374 (27)
8052 (87)
1-2 piętro
7805 (32)
8008 (167)
3-4 piętro
7356 (16)
7560 (101)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
7086 (3)
6394 (10)
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.97, 3‑4 piętro ×0.96, 5 i wyżej ×1.03 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (78 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2024-05-06
Leśna 7
ten budynek
66,03
1. piętro
-
6452
+20,9%
+1,5%
7918
1
2024-05-06
Leśna 7
ten budynek
37,7
1. piętro
-
5995
+20,9%
-4,5%
6922
1
2024-04-30
Leśna 7
ten budynek
55,82
parter
-
6539
+21,1%
+3,3%
8182
0,98
2023-11-20
Leśna 7
ten budynek
64,11
parter
-
7300
+21,3%
+4,9%
9290
0,87
2024-04-04
Leśna 7
ten budynek
56,35
1. piętro
pierwotny
6744
+21,1%
-6,9%
7605
0,87
2025-07-08
Leśna 44
ta ulica
62,81
parter
wtórny
2866
+3,4%
+4,9%
3109
0,84
2023-09-26
Leśna 7
ten budynek
53,25
parter
-
6854
+21,5%
+3,3%
8600
0,83
2023-09-22
Leśna 7
ten budynek
49,11
parter
-
6516
+21,5%
+2,7%
8127
0,83
2023-09-22
Leśna 7
ten budynek
65,15
parter
-
6447
+21,5%
+4,9%
8212
0,83
2024-02-15
Leśna 7
ten budynek
40,32
parter
pierwotny
6200
+21,3%
-4,4%
7192
0,83
2024-02-15
Leśna 7
ten budynek
52,78
parter
pierwotny
5684
+21,3%
-3,8%
6633
0,83
2024-02-14
Leśna 7
ten budynek
46,89
parter
pierwotny
6078
+21,3%
-4,4%
7050
0,83
2024-02-14
Leśna 7
ten budynek
46,62
1. piętro
pierwotny
7079
+21,3%
-7,4%
7948
0,83
2024-01-16
Leśna 7
ten budynek
40,21
1. piętro
pierwotny
7336
+21,1%
-7,4%
8225
0,81
2024-01-16
Leśna 7
ten budynek
54,35
1. piętro
pierwotny
7268
+21,1%
-6,9%
8196
0,81
2024-01-16
Leśna 7
ten budynek
53,27
1. piętro
pierwotny
6101
+21,1%
-6,9%
6881
0,81
2023-12-15
Leśna 7
ten budynek
54,23
1. piętro
pierwotny
7284
+21,3%
-6,9%
8229
0,79
2023-12-11
Leśna 7
ten budynek
65,06
1. piętro
pierwotny
6609
+21,3%
-5,5%
7581
0,79
2023-12-05
Leśna 7
ten budynek
52,82
1. piętro
pierwotny
6437
+21,3%
-6,9%
7272
0,79
2025-04-29
Leśna 44
ta ulica
43,84
parter
wtórny
2281
+3,4%
+2,7%
2422
0,79
2023-11-20
Leśna 7
ten budynek
59,9
parter
pierwotny
6928
+21,3%
-3,8%
8086
0,77
2023-11-07
Leśna 7
ten budynek
66,01
parter
pierwotny
6741
+21,3%
-2,3%
7988
0,77
2023-10-31
Leśna 7
ten budynek
64
1. piętro
pierwotny
7188
+21,4%
-5,5%
8251
0,76
2023-10-06
Leśna 7
ten budynek
55
parter
pierwotny
6909
+21,4%
-3,8%
8070
0,76
2023-10-03
Leśna 7
ten budynek
37,79
parter
pierwotny
5954
+21,4%
-8,1%
6642
0,76
2023-09-29
Leśna 7
ten budynek
54,81
parter
pierwotny
7754
+21,5%
-3,8%
9059
0,74
2023-09-28
Leśna 7
ten budynek
49,28
1. piętro
pierwotny
6899
+21,5%
-7,4%
7756
0,74
2023-09-28
Leśna 7
ten budynek
59,69
1. piętro
pierwotny
7036
+21,5%
-6,9%
7957
0,74
2026-03-13
Ul.Kopernika 14
okolica277 m
89,18
1. piętro
wtórny
6392
+2%
+16%
7562
0,46
2026-05-27
3-Go Maja 42
okolica306 m
48,8
parter
wtórny
6762
+0,9%
+2,7%
7005
0,45
2026-05-13
J.Słowackiego 43 B
okolica368 m
46,87
4. piętro
wtórny
6401
+0,9%
+3,7%
6692
0,39
2025-02-04
3-Go Maja 38
okolica331 m
31,93
2. piętro
wtórny
7203
+3,4%
-4,5%
7116
0,3
2025-01-29
3-Go Maja 38
okolica331 m
61,49
3. piętro
wtórny
5204
+7%
+5,9%
5896
0,29
2025-06-04
3-Go Maja 34
okolica381 m
50,69
4. piętro
wtórny
5622
+3,4%
+4,3%
6061
0,29
2024-12-10
3-Go Maja 38
okolica331 m
61,49
3. piętro
wtórny
3903
+9,8%
+5,9%
4538
0,29
2025-03-11
3-Go Maja 34
okolica381 m
32,35
2. piętro
wtórny
7264
+3,4%
-4,5%
7173
0,27
2024-08-28
3-Go Maja 38
okolica331 m
48,54
-
wtórny
6593
+15,6%
+7,6%
8199
0,26
2024-12-20
3-Go Maja 34
okolica381 m
32,35
parter
wtórny
8655
+9,8%
-1,3%
9380
0,25
2024-07-31
J.Słowackiego 41 A
okolica402 m
63,6
parter
wtórny
5975
+16,7%
+4,9%
7311
0,21
2024-10-22
3-Go Maja 24
okolica431 m
48,98
-
wtórny
5308
+12,8%
+7,6%
6439
0,21
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 78. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Leśna 7 w Lubartów?
Szacunkowa wartość to 7731 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 6905 do 8215 zł/m². Podstawa: transakcje w tym budynku (26), na tej ulicy (2) i w okolicy (50), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Leśna 7?
Dobra cena dla kupującego to do 6905 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 6905 do 8215 zł/m². Powyżej 8538 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Leśna 7?
Realna cena sprzedaży to około 7731 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 7731 a 8215 zł/m², a poniżej 6905 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Leśna 7 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (44 okien od stycznia 2006) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 84% przypadków, spadała w 14%; typowa zmiana +5,2%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 371 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje w tym budynku (26), na tej ulicy (2) i w okolicy (50). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 12 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 371 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 19%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 92%, efektywna liczba 48).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).