Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (453 transakcje w rejestrze dla Lubartów), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
7180 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
6435 ‑ 8099 zł/m²
9 na 10: 5912 ‑ 9052
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ta ulica
transakcje na tej ulicy (30) i w okolicy do 800 m (83); waga porównywalnych 94%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: 3-Go Maja, Lubartów
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 5912 zł/m²
Dobra cena: warto kupić5912‑6435 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz6435‑8099 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej8099‑9052 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 9052 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 6435 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 8099 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)7180 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)7180‑8099 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 9052 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio6435 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 7180 zł/m². Nie schodź poniżej 6435 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 84%, spadku: 14%, bez zmian (±1%): 2%.
Zmiana w 6 mies.
+2%
Zmiana w 12 mies.
+3,4%
Transakcje, 12 mies.
102
-6,4% wobec poprzednich 12
Od szczytu
0%
szczyt: sierpień 2026
W historii województwa lubelskie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana +10,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 84% przypadków, spadała w 14%, a typowa zmiana wynosiła +5,2% (połowa przypadków między +2,5% a +10,3%). Policzone z 44 podobnych okien spośród 229 od stycznia 2006. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: czekanie na spadek ma słabe podstawy; więcej zyskasz, negocjując cenę konkretnego mieszkania w dolnej części przedziału, niż odkładając zakup. Sprzedający: nie ma presji, żeby sprzedać dziś; wystaw ofertę w górnej części przedziału i nie spiesz się z obniżkami.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Lubartów
Linia: mediana ceny za m² z okna 12 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Lubartów dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Lubartów
do 30 m²
7926 (4)
7836 (12)
30-40 m²
7521 (21)
7864 (59)
40-50 m²
7205 (44)
8128 (98)
50-60 m²
7827 (28)
7920 (117)
60-70 m²
7799 (13)
7830 (65)
70-80 m²
-
6933 (17)
80-100 m²
-
-
ponad 100 m²
-
-
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Lubartów
parter
7374 (29)
8052 (87)
1-2 piętro
7516 (48)
8008 (167)
3-4 piętro
7477 (32)
7560 (101)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
6787 (4)
6394 (10)
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.97, 3‑4 piętro ×0.96, 5 i wyżej ×1.03 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (113 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2026-05-27
3-Go Maja 42
ta ulica
48,8
parter
wtórny
6762
+0,9%
+2,7%
7005
1
2026-02-26
3-Go Maja 2
ta ulica
37,25
2. piętro
wtórny
6577
+2%
-4,5%
6407
0,93
2025-06-04
3-Go Maja 34
ta ulica
50,69
4. piętro
wtórny
5622
+3,4%
+4,3%
6061
0,78
2025-05-30
3-Go Maja 2
ta ulica
28,36
4. piętro
wtórny
4937
+3,4%
+4,6%
5338
0,76
2025-04-29
3-Go Maja 2
ta ulica
45,06
1. piętro
wtórny
6214
+3,4%
-0,6%
6388
0,74
2025-04-22
3-Go Maja 2
ta ulica
37,25
1. piętro
wtórny
9128
+3,4%
-4,5%
9015
0,74
2025-03-11
3-Go Maja 34
ta ulica
32,35
2. piętro
wtórny
7264
+3,4%
-4,5%
7173
0,72
2025-02-05
3-Go Maja 2
ta ulica
45,06
3. piętro
wtórny
8433
+3,4%
+3,7%
9041
0,71
2025-02-04
3-Go Maja 38
ta ulica
31,93
2. piętro
wtórny
7203
+3,4%
-4,5%
7116
0,71
2025-01-29
3-Go Maja 38
ta ulica
61,49
3. piętro
wtórny
5204
+7%
+5,9%
5896
0,69
2024-12-20
3-Go Maja 34
ta ulica
32,35
parter
wtórny
8655
+9,8%
-1,3%
9380
0,68
2024-12-18
3-Go Maja 2
ta ulica
37,25
-
wtórny
5906
+9,8%
+3,4%
6706
0,68
2024-12-10
3-Go Maja 38
ta ulica
61,49
3. piętro
wtórny
3903
+9,8%
+5,9%
4538
0,68
2024-11-07
3-Go Maja 2
ta ulica
37,25
3. piętro
wtórny
7248
+11,7%
-0,4%
8062
0,66
2024-10-22
3-Go Maja 24
ta ulica
48,98
-
wtórny
5308
+12,8%
+7,6%
6439
0,64
2024-10-17
3-Go Maja 24 C
ta ulica
47,74
-
wtórny
6284
+12,8%
+7,6%
7623
0,64
2024-10-15
3-Go Maja 2
ta ulica
45,06
3. piętro
wtórny
5371
+12,8%
+3,7%
6277
0,64
2024-09-02
3-Go Maja 24 C
ta ulica
47,27
1. piętro
wtórny
6347
+13,3%
-0,6%
7146
0,63
2024-08-28
3-Go Maja 38
ta ulica
48,54
-
wtórny
6593
+15,6%
+7,6%
8199
0,62
2024-06-11
3-Go Maja 24 E
ta ulica
58,09
3. piętro
wtórny
6869
+19,8%
+4,3%
8583
0,59
2024-02-12
3-Go Maja 22
ta ulica
57,38
1. piętro
wtórny
7842
+21,3%
-
9514
0,54
2024-02-09
3-Go Maja 34
ta ulica
50,04
3. piętro
wtórny
6295
+21,3%
+4,3%
7963
0,54
2024-02-01
3-Go Maja 10
ta ulica
71,52
2. piętro
wtórny
4964
+21,3%
+6,5%
6413
0,54
2024-01-23
3-Go Maja 24 D
ta ulica
33,48
4. piętro
wtórny
6870
+21,1%
-0,4%
8287
0,52
2023-12-07
3-Go Maja 24 C
ta ulica
33,88
2. piętro
wtórny
6198
+21,3%
-4,5%
7183
0,51
2023-11-22
3-Go Maja 34
ta ulica
51,87
2. piętro
wtórny
5495
+21,3%
-
6667
0,5
2024-03-14
3-Go Maja 2
ta ulica
37,25
4. piętro
-
6174
+21,3%
-0,4%
7460
0,49
2023-10-20
3-Go Maja 2
ta ulica
28,36
2. piętro
wtórny
7052
+21,4%
+0,3%
8590
0,49
2023-09-01
3-Go Maja 22
ta ulica
48,98
4. piętro
wtórny
5512
+21,5%
+3,7%
6940
0,48
2023-06-05
3-Go Maja 2
ta ulica
44,86
parter
wtórny
5127
+27,9%
+2,7%
6734
0,45
2026-05-13
J.Słowackiego 43 B
okolica163 m
46,87
4. piętro
wtórny
6401
+0,9%
+3,7%
6692
0,44
2026-08-28
Chopina 19 A
okolica340 m
44,6
parter
wtórny
6502
-
+2,7%
6677
0,31
2026-07-22
J.Słowackiego 18
okolica351 m
61,18
3. piętro
wtórny
5884
+0,9%
+5,9%
6287
0,29
2024-07-31
J.Słowackiego 41 A
okolica134 m
63,6
parter
wtórny
5975
+16,7%
+4,9%
7311
0,29
2023-12-27
J.Słowackiego 41 A
okolica134 m
50,22
4. piętro
wtórny
5974
+21,3%
+4,3%
7558
0,24
2026-04-27
Parkowa 1
okolica396 m
38,5
parter
wtórny
7481
+0,9%
-1,3%
7445
0,24
2023-09-05
J.Słowackiego 41 A
okolica134 m
48,81
3. piętro
wtórny
6351
+21,5%
+3,7%
7996
0,23
2025-05-28
Chopina 19
okolica321 m
44,6
2. piętro
wtórny
7623
+3,4%
-0,6%
7834
0,23
2026-08-03
Szaniawskiego 68
okolica505 m
44,68
3. piętro
wtórny
5595
-
+3,7%
5800
0,2
2023-05-05
J.Słowackiego 41 A
okolica134 m
63,6
parter
-
5660
+31,4%
+4,9%
7799
0,19
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 113. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od środka ulicy do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy 3-Go Maja w Lubartów?
Szacunkowa wartość to 7180 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 6435 do 8099 zł/m². Podstawa: transakcje na tej ulicy (30) i w okolicy do 800 m (83), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy 3-Go Maja?
Dobra cena dla kupującego to do 6435 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 6435 do 8099 zł/m². Powyżej 9052 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy 3-Go Maja?
Realna cena sprzedaży to około 7180 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 7180 a 8099 zł/m², a poniżej 6435 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy 3-Go Maja wzrosną?
W podobnych momentach w historii (44 okien od stycznia 2006) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 84% przypadków, spadała w 14%; typowa zmiana +5,2%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 371 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje na tej ulicy (30) i w okolicy do 800 m (83). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 12 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 371 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 19%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 94%, efektywna liczba 58.1).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).