Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (1842 transakcje w rejestrze dla Piaseczno), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
12 882 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
12 283 ‑ 13 797 zł/m²
9 na 10: 10 682 ‑ 15 107
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ten budynek
transakcje w tym budynku (37), na tej ulicy (9) i w okolicy (57); waga porównywalnych 93%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Energetyczna 9, Piaseczno
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 10 682 zł/m²
Dobra cena: warto kupić10 682‑12 283 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz12 283‑13 797 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej13 797‑15 107 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 15 107 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 12 283 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 13 797 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)12 882 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)12 882‑13 797 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 15 107 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio12 283 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 12 882 zł/m². Nie schodź poniżej 12 283 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 40%, spadku: 55%, bez zmian (±1%): 5%.
Zmiana w 6 mies.
+11,8%
Zmiana w 12 mies.
+8,3%
Transakcje, 12 mies.
796
+0,4% wobec poprzednich 12
Od szczytu
-1,3%
szczyt: lipiec 2026
W historii województwa mazowieckie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana -30,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 40% przypadków, spadała w 55%, a typowa zmiana wynosiła -2,7% (połowa przypadków między -4% a +6,7%). Policzone z 20 podobnych okien spośród 205 od stycznia 2008. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: masz czas; celuj w dolną część przedziału i nie bój się niskiej oferty. Sprzedający: jeśli planujesz sprzedaż w ciągu roku, lepiej nie zwlekać i wycenić realnie, bo kupujący będą liczyć na spadki.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Piaseczno
Linia: mediana ceny za m² z okna 3 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Piaseczno dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Piaseczno
do 30 m²
-
14 683 (72)
30-40 m²
12 668 (7)
13 685 (231)
40-50 m²
13 183 (41)
13 665 (424)
50-60 m²
13 023 (11)
13 135 (281)
60-70 m²
13 967 (18)
12 767 (208)
70-80 m²
-
12 264 (180)
80-100 m²
11 868 (11)
11 654 (146)
ponad 100 m²
10 452 (11)
10 281 (298)
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Piaseczno
parter
12 356 (26)
12 097 (686)
1-2 piętro
13 139 (40)
13 178 (733)
3-4 piętro
12 399 (19)
13 101 (313)
5. piętro i wyżej
12 882 (17)
12 974 (67)
piętro nieznane
-
11 680 (41)
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×1.01, 3‑4 piętro ×0.96, 5 i wyżej ×0.94 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (103 transakcje)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2026-07-03
Energetyczna 9
ten budynek
43,1
3. piętro
wtórny
12 877
-1,3%
+0,8%
12 811
1
2026-06-09
Energetyczna 9
ten budynek
44,5
6. piętro
wtórny
12 360
-0,3%
+3,2%
12 715
0,98
2026-05-22
Energetyczna 9
ten budynek
49,1
4. piętro
wtórny
11 303
+1%
+0,8%
11 513
0,95
2026-04-24
Energetyczna 9
ten budynek
48,1
1. piętro
wtórny
9896
+6,9%
-2,9%
10 272
0,93
2026-04-15
Energetyczna 9
ten budynek
48
2. piętro
wtórny
11 875
+6,9%
-2,9%
12 327
0,93
2026-03-20
Energetyczna 9
ten budynek
47,7
3. piętro
wtórny
11 698
+8,9%
+0,8%
12 842
0,91
2026-03-17
Energetyczna 9
ten budynek
39,8
1. piętro
wtórny
12 060
+8,9%
-2,2%
12 837
0,91
2026-02-27
Energetyczna 9
ten budynek
43,6
3. piętro
wtórny
11 697
+11,8%
+0,8%
13 190
0,89
2026-02-27
Energetyczna 9
ten budynek
48,7
2. piętro
wtórny
12 218
+11,8%
-2,9%
13 267
0,89
2026-02-11
Energetyczna 9
ten budynek
47,7
6. piętro
wtórny
12 264
+11,8%
+3,2%
14 152
0,89
2026-01-16
Energetyczna 9
ten budynek
47,7
2. piętro
wtórny
11 740
+11,3%
-2,9%
12 685
0,87
2025-12-29
Energetyczna 9
ten budynek
39,8
2. piętro
wtórny
11 307
+12%
-2,2%
12 383
0,85
2025-11-26
Energetyczna 9
ten budynek
45,4
7. piętro
wtórny
11 894
+9,1%
+3,2%
13 386
0,83
2025-10-29
Energetyczna 9
ten budynek
51,6
4. piętro
wtórny
11 105
+8,7%
+3,8%
12 534
0,81
2025-09-29
Energetyczna 9
ten budynek
54,2
parter
wtórny
12 030
+7,4%
-1,2%
12 764
0,79
2025-09-17
Energetyczna 9
ten budynek
55,7
7. piętro
wtórny
13 106
+7,4%
+6,3%
14 955
0,79
2025-07-17
Energetyczna 9
ten budynek
44,5
4. piętro
wtórny
10 955
+8,3%
+0,8%
11 958
0,76
2025-07-07
Energetyczna 9
ten budynek
43,1
3. piętro
wtórny
11 369
+8,3%
+0,8%
12 410
0,76
2025-06-23
Energetyczna 9
ten budynek
55,7
6. piętro
wtórny
11 759
+9,5%
+6,3%
13 690
0,74
2025-04-14
Energetyczna 9
ten budynek
49,1
3. piętro
wtórny
11 914
+10,7%
+0,8%
13 291
0,71
2025-04-11
Energetyczna 9
ten budynek
47,7
parter
wtórny
12 998
+10,7%
-4,1%
13 798
0,71
2025-03-27
Energetyczna 9
ten budynek
47,6
8. piętro
wtórny
10 924
+10,1%
+3,2%
12 411
0,69
2025-03-25
Energetyczna 9
ten budynek
40,5
6. piętro
wtórny
8148
+10,1%
+3,2%
9257
0,69
2025-02-17
Energetyczna 9
ten budynek
54,2
2. piętro
wtórny
11 439
+13,8%
-
13 023
0,68
2024-12-30
Energetyczna 9
ten budynek
48
parter
wtórny
11 000
+13,3%
-4,1%
11 955
0,64
2024-12-06
Energetyczna 9
ten budynek
46,9
6. piętro
wtórny
12 154
+13,3%
+3,2%
14 206
0,64
2024-12-02
Energetyczna 9
ten budynek
47,7
parter
wtórny
11 845
+13,3%
-4,1%
12 874
0,64
2024-11-28
Energetyczna 9
ten budynek
54,2
2. piętro
wtórny
9502
+11,9%
-
10 635
0,63
2024-11-21
Energetyczna 9
ten budynek
39,8
1. piętro
wtórny
11 055
+11,9%
-2,2%
12 095
0,63
2024-11-19
Energetyczna 9
ten budynek
47
8. piętro
wtórny
10 638
+11,9%
+3,2%
12 285
0,63
2024-11-18
Energetyczna 9
ten budynek
83,4
suterena
wtórny
5156
+11,9%
+11,4%
6429
0,63
2024-10-22
Energetyczna 9
ten budynek
47,6
8. piętro
wtórny
10 609
+16,7%
+3,2%
12 778
0,62
2024-09-06
Energetyczna 9
ten budynek
46,5
7. piętro
wtórny
12 667
+19,5%
+3,2%
15 611
0,6
2024-08-08
Energetyczna 9
ten budynek
44,5
1. piętro
wtórny
11 461
+22,8%
-2,9%
13 668
0,59
2024-08-01
Energetyczna 9
ten budynek
57,8
4. piętro
wtórny
10 900
+22,8%
+3,8%
13 903
0,59
2024-07-11
Energetyczna 9
ten budynek
47,7
8. piętro
wtórny
12 055
+25,3%
+3,2%
15 581
0,57
2026-05-13
Energetyczna 11
ta ulica
44,1
8. piętro
wtórny
12 585
+1%
+3,2%
13 118
0,53
2026-04-21
Energetyczna 11
ta ulica
44,1
1. piętro
wtórny
12 925
+6,9%
-2,9%
13 417
0,51
2026-01-27
Energetyczna 11
ta ulica
31,3
7. piętro
wtórny
15 335
+11,3%
+3,9%
17 729
0,48
2023-11-30
Energetyczna 9
ten budynek
49
6. piętro
wtórny
10 878
-11,2%
+3,2%
9969
0,48
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 103. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Energetyczna 9 w Piaseczno?
Szacunkowa wartość to 12 882 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 12 283 do 13 797 zł/m². Podstawa: transakcje w tym budynku (37), na tej ulicy (9) i w okolicy (57), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Energetyczna 9?
Dobra cena dla kupującego to do 12 283 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 12 283 do 13 797 zł/m². Powyżej 15 107 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Energetyczna 9?
Realna cena sprzedaży to około 12 882 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 12 882 a 13 797 zł/m², a poniżej 12 283 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Energetyczna 9 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (20 okien od stycznia 2008) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 40% przypadków, spadała w 55%; typowa zmiana -2,7%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 1840 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje w tym budynku (37), na tej ulicy (9) i w okolicy (57). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 3 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 1840 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 19%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 93%, efektywna liczba 57.3).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).