Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (424 transakcje w rejestrze dla Tarczyn), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
11 613 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
11 036 ‑ 12 625 zł/m²
9 na 10: 10 277 ‑ 13 175
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ten budynek
transakcje w tym budynku (43), na tej ulicy (73) i w okolicy (22); waga porównywalnych 97%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Pocztowa 3, Tarczyn
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 10 277 zł/m²
Dobra cena: warto kupić10 277‑11 036 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz11 036‑12 625 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej12 625‑13 175 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 13 175 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 11 036 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 12 625 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)11 613 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)11 613‑12 625 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 13 175 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio11 036 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 11 613 zł/m². Nie schodź poniżej 11 036 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 40%, spadku: 55%, bez zmian (±1%): 5%.
Zmiana w 6 mies.
+13,3%
Zmiana w 12 mies.
+18,5%
Transakcje, 12 mies.
186
+29,2% wobec poprzednich 12
Od szczytu
0%
szczyt: sierpień 2026
W historii województwa mazowieckie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana -30,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 40% przypadków, spadała w 55%, a typowa zmiana wynosiła -2,7% (połowa przypadków między -4% a +6,7%). Policzone z 20 podobnych okien spośród 205 od stycznia 2008. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: masz czas; celuj w dolną część przedziału i nie bój się niskiej oferty. Sprzedający: jeśli planujesz sprzedaż w ciągu roku, lepiej nie zwlekać i wycenić realnie, bo kupujący będą liczyć na spadki.
Liczba transakcji wzrosła o 29,2% wobec poprzednich 12 miesięcy: więcej chętnych, mniejsze pole do negocjacji dla kupującego.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Tarczyn
Linia: mediana ceny za m² z okna 6 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Tarczyn dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Tarczyn
do 30 m²
-
-
30-40 m²
10 332 (32)
10 649 (48)
40-50 m²
11 513 (24)
10 467 (70)
50-60 m²
10 258 (66)
10 129 (146)
60-70 m²
10 097 (5)
9860 (19)
70-80 m²
10 411 (8)
10 326 (47)
80-100 m²
-
8628 (27)
ponad 100 m²
-
9210 (64)
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Tarczyn
parter
10 286 (19)
9815 (170)
1-2 piętro
10 508 (64)
10 190 (148)
3-4 piętro
10 196 (53)
10 179 (102)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
-
-
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.99, 3‑4 piętro ×1.00, 5 i wyżej ×1.00 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (138 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2025-01-21
Pocztowa 3
ten budynek
52,97
3. piętro
wtórny
10 006
+29,1%
+0,4%
12 973
1
2025-10-16
Pocztowa 3
ten budynek
37,78
1. piętro
pierwotny
7840
+16,8%
+8,8%
9965
0,98
2024-09-06
Pocztowa 3
ten budynek
37,94
2. piętro
wtórny
9620
+29,2%
-5,3%
11 774
0,91
2025-06-25
Pocztowa 3
ten budynek
48,6
parter
pierwotny
5900
+23,8%
+11%
8106
0,9
2025-06-25
Pocztowa 3
ten budynek
52,93
parter
pierwotny
5900
+23,8%
+16,1%
8479
0,9
2024-08-13
Pocztowa 3
ten budynek
36,25
4. piętro
wtórny
13 517
+29,3%
-4,9%
16 616
0,89
2025-02-20
Pocztowa 3
ten budynek
54,73
4. piętro
pierwotny
7309
+34,1%
+15,4%
11 310
0,82
2025-02-14
Pocztowa 3
ten budynek
54,75
2. piętro
pierwotny
7306
+34,1%
+14,9%
11 261
0,82
2024-04-29
Pocztowa 3
ten budynek
37,85
1. piętro
wtórny
8031
+111,5%
-5,3%
16 089
0,81
2024-10-08
Pocztowa 3
ten budynek
67,15
4. piętro
pierwotny
5882
+27,5%
+19,1%
8932
0,75
2024-06-26
Pocztowa 3
ten budynek
59,1
1. piętro
pierwotny
7898
+30,1%
+14,9%
11 815
0,68
2024-06-18
Pocztowa 3
ten budynek
55,03
1. piętro
pierwotny
7998
+30,1%
+14,9%
11 963
0,68
2024-06-18
Pocztowa 3
ten budynek
58,93
2. piętro
pierwotny
7097
+30,1%
+14,9%
10 616
0,68
2024-06-18
Pocztowa 3
ten budynek
58,34
1. piętro
pierwotny
8193
+30,1%
+14,9%
12 256
0,68
2024-06-11
Pocztowa 3
ten budynek
98,56
3. piętro
pierwotny
6447
+30,1%
+26%
10 571
0,68
2024-06-06
Pocztowa 3
ten budynek
48,57
2. piętro
pierwotny
7800
+30,1%
+9,9%
11 154
0,68
2024-06-05
Pocztowa 3
ten budynek
36,32
1. piętro
pierwotny
8184
+30,1%
+8,8%
11 593
0,68
2024-06-05
Pocztowa 3
ten budynek
48,62
4. piętro
pierwotny
7904
+30,1%
+10,3%
11 349
0,68
2024-06-05
Pocztowa 3
ten budynek
37,73
3. piętro
pierwotny
8168
+30,1%
+9,3%
11 617
0,68
2024-06-05
Pocztowa 3
ten budynek
54,91
3. piętro
pierwotny
7342
+30,1%
+15,4%
11 027
0,68
2026-06-08
Pocztowa 16
ta ulica
47,31
parter
wtórny
13 528
+8,7%
-3,4%
14 199
0,68
2024-05-29
Pocztowa 3
ten budynek
58,6
3. piętro
pierwotny
7293
+30,6%
+15,4%
10 989
0,66
2024-05-29
Pocztowa 3
ten budynek
53,17
2. piętro
pierwotny
8016
+30,6%
+14,9%
12 030
0,66
2024-05-29
Pocztowa 3
ten budynek
53,12
4. piętro
pierwotny
8087
+30,6%
+15,4%
12 185
0,66
2024-05-29
Pocztowa 3
ten budynek
36,1
2. piętro
pierwotny
7902
+30,6%
+8,8%
11 230
0,66
2024-05-28
Pocztowa 3
ten budynek
51,69
2. piętro
pierwotny
7818
+30,6%
+14,9%
11 734
0,66
2024-05-28
Pocztowa 3
ten budynek
39,96
parter
pierwotny
8222
+30,6%
+9,9%
11 804
0,66
2024-05-28
Pocztowa 3
ten budynek
58,99
4. piętro
pierwotny
7707
+30,6%
+15,4%
11 613
0,66
2024-05-28
Pocztowa 3
ten budynek
55,16
4. piętro
pierwotny
7504
+30,6%
+15,4%
11 307
0,66
2024-05-24
Pocztowa 3
ten budynek
52,97
3. piętro
pierwotny
7147
+30,6%
+15,4%
10 769
0,66
2024-05-24
Pocztowa 3
ten budynek
37,87
2. piętro
pierwotny
7821
+30,6%
+8,8%
11 115
0,66
2024-05-24
Pocztowa 3
ten budynek
55,16
2. piętro
pierwotny
6863
+30,6%
+14,9%
10 300
0,66
2024-05-24
Pocztowa 3
ten budynek
54,69
3. piętro
pierwotny
7129
+30,6%
+15,4%
10 742
0,66
2024-05-24
Pocztowa 3
ten budynek
54,58
1. piętro
pierwotny
7651
+30,6%
+14,9%
11 483
0,66
2024-05-22
Pocztowa 3
ten budynek
36,18
3. piętro
pierwotny
8091
+30,6%
+9,3%
11 545
0,66
2024-05-21
Pocztowa 3
ten budynek
48,35
3. piętro
pierwotny
7576
+30,6%
+10,3%
10 914
0,66
2024-05-21
Pocztowa 3
ten budynek
51,55
1. piętro
pierwotny
7839
+30,6%
+14,9%
11 765
0,66
2024-05-21
Pocztowa 3
ten budynek
58,66
parter
pierwotny
7387
+30,6%
+16,1%
11 199
0,66
2024-05-17
Pocztowa 3
ten budynek
37,94
2. piętro
pierwotny
7807
+30,6%
+8,8%
11 095
0,66
2024-05-10
Pocztowa 3
ten budynek
58,41
2. piętro
pierwotny
7626
+30,6%
+14,9%
11 445
0,66
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 138. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Pocztowa 3 w Tarczyn?
Szacunkowa wartość to 11 613 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 11 036 do 12 625 zł/m². Podstawa: transakcje w tym budynku (43), na tej ulicy (73) i w okolicy (22), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Pocztowa 3?
Dobra cena dla kupującego to do 11 036 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 11 036 do 12 625 zł/m². Powyżej 13 175 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Pocztowa 3?
Realna cena sprzedaży to około 11 613 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 11 613 a 12 625 zł/m², a poniżej 11 036 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Pocztowa 3 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (20 okien od stycznia 2008) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 40% przypadków, spadała w 55%; typowa zmiana -2,7%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 422 transakcje. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje w tym budynku (43), na tej ulicy (73) i w okolicy (22). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 6 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 422 transakcje (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 15%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 97%, efektywna liczba 114.1).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).