Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (453 transakcje w rejestrze dla Lubartów), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
7562 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
7167 ‑ 8366 zł/m²
9 na 10: 6398 ‑ 8997
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ta ulica
transakcje na tej ulicy (19) i w okolicy do 800 m (121); waga porównywalnych 91%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: 1-Go Maja 83, Lubartów
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 6398 zł/m²
Dobra cena: warto kupić6398‑7167 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz7167‑8366 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej8366‑8997 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 8997 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 7167 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 8366 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)7562 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)7562‑8366 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 8997 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio7167 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 7562 zł/m². Nie schodź poniżej 7167 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 84%, spadku: 14%, bez zmian (±1%): 2%.
Zmiana w 6 mies.
+2%
Zmiana w 12 mies.
+3,4%
Transakcje, 12 mies.
102
-6,4% wobec poprzednich 12
Od szczytu
0%
szczyt: sierpień 2026
W historii województwa lubelskie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana +10,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 84% przypadków, spadała w 14%, a typowa zmiana wynosiła +5,2% (połowa przypadków między +2,5% a +10,3%). Policzone z 44 podobnych okien spośród 229 od stycznia 2006. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: czekanie na spadek ma słabe podstawy; więcej zyskasz, negocjując cenę konkretnego mieszkania w dolnej części przedziału, niż odkładając zakup. Sprzedający: nie ma presji, żeby sprzedać dziś; wystaw ofertę w górnej części przedziału i nie spiesz się z obniżkami.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Lubartów
Linia: mediana ceny za m² z okna 12 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Lubartów dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Lubartów
do 30 m²
-
7836 (12)
30-40 m²
7568 (24)
7864 (59)
40-50 m²
7604 (31)
8128 (98)
50-60 m²
7609 (49)
7920 (117)
60-70 m²
7450 (19)
7830 (65)
70-80 m²
7144 (16)
6933 (17)
80-100 m²
-
-
ponad 100 m²
-
-
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Lubartów
parter
7680 (40)
8052 (87)
1-2 piętro
7560 (55)
8008 (167)
3-4 piętro
7533 (43)
7560 (101)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
-
6394 (10)
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.97, 3‑4 piętro ×0.96, 5 i wyżej ×1.03 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (140 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2025-04-14
1-Go Maja 83
ten budynek
44,57
4. piętro
wtórny
6731
+3,4%
+3,7%
7215
1
2026-08-20
1-Go Maja 63
ta ulica
48
4. piętro
wtórny
7500
-
+3,7%
7774
0,8
2026-06-09
1-Go Maja 61
ta ulica
72,1
2. piętro
wtórny
6935
+1,5%
+6,5%
7495
0,76
2026-04-24
1-Go Maja 65
ta ulica
48,04
parter
wtórny
8847
+0,9%
+2,7%
9164
0,73
2025-03-11
1-Go Maja 81
ta ulica
37,66
3. piętro
wtórny
8630
+3,4%
-0,4%
8886
0,54
2022-11-03
1-Go Maja 83
ten budynek
58,47
3. piętro
wtórny
5729
+23,1%
+4,3%
7352
0,51
2024-08-12
1-Go Maja 61
ta ulica
60,3
3. piętro
wtórny
6302
+15,6%
+5,9%
7713
0,46
2024-07-26
1-Go Maja 61
ta ulica
72,1
2. piętro
wtórny
4854
+16,7%
+6,5%
6031
0,45
2024-06-20
1-Go Maja 69
ta ulica
72,12
3. piętro
wtórny
4853
+19,8%
+11%
6458
0,44
2024-06-12
1-Go Maja 59
ta ulica
44,75
4. piętro
wtórny
5810
+19,8%
+3,7%
7217
0,44
2023-12-21
1-Go Maja 71
ta ulica
60
4. piętro
wtórny
5000
+21,3%
+5,9%
6423
0,38
2023-12-13
1-Go Maja 65
ta ulica
48,04
2. piętro
wtórny
6245
+21,3%
-0,6%
7532
0,38
2023-11-21
1-Go Maja 87
ta ulica
32,04
4. piętro
wtórny
6242
+21,3%
-0,4%
7543
0,37
2023-10-31
1-Go Maja 81
ta ulica
47,87
4. piętro
wtórny
5954
+21,4%
+3,7%
7494
0,36
2023-09-14
1-Go Maja 59
ta ulica
59,2
parter
wtórny
7264
+21,5%
+3,3%
9114
0,35
2023-09-14
1-Go Maja 82
ta ulica
26,17
1. piętro
wtórny
6878
+21,5%
+0,3%
8379
0,35
2023-08-17
1-Go Maja 65
ta ulica
36
4. piętro
wtórny
7333
+21,9%
-0,4%
8901
0,35
2023-07-31
1-Go Maja 87
ta ulica
57,56
4. piętro
wtórny
6254
+22,4%
+4,3%
7980
0,34
2023-06-22
1-Go Maja 85
ta ulica
47,87
parter
wtórny
6058
+27,9%
+2,7%
7957
0,33
2026-07-17
Cicha 7
okolica109 m
48,89
parter
wtórny
7363
+0,9%
+2,7%
7631
0,23
2026-04-29
Cicha 15 A
okolica254 m
64,2
parter
wtórny
5919
+0,9%
+4,9%
6262
0,15
2025-01-02
Lubelska 63
okolica132 m
60,3
3. piętro
wtórny
7662
+7%
+5,9%
8680
0,14
2026-06-25
Powstańców W-Wy 3 A
okolica296 m
57,63
2. piętro
wtórny
5813
+1,5%
-
5899
0,14
2025-01-07
Cicha 17
okolica141 m
38,4
parter
wtórny
7813
+7%
-1,3%
8250
0,14
2026-08-27
Powstańców W-Wy 1
okolica338 m
50,2
parter
wtórny
8367
-
+3,3%
8643
0,13
2026-08-10
Powstańców W-Wy 1
okolica338 m
62,85
3. piętro
wtórny
7478
-
+5,9%
7917
0,13
2026-03-06
Powstańców W-Wy 17
okolica311 m
52
2. piętro
wtórny
5577
+2%
-
5688
0,12
2025-03-06
Cicha 13
okolica203 m
38,52
4. piętro
wtórny
7658
+3,4%
-0,4%
7885
0,12
2026-07-08
Powstańców W-Wy 5
okolica354 m
48,8
4. piętro
wtórny
7172
+0,9%
+3,7%
7503
0,12
2025-03-06
Cicha 15
okolica213 m
61,46
3. piętro
wtórny
6411
+3,4%
+5,9%
7016
0,12
2024-10-23
Cicha 11
okolica173 m
57,63
2. piętro
wtórny
6073
+12,8%
-
6848
0,12
2025-07-17
Powstańców W-Wy 7
okolica284 m
38,43
4. piętro
wtórny
7283
+3,4%
-0,4%
7502
0,11
2025-06-10
Powstańców W-Wy 7
okolica284 m
38,43
2. piętro
wtórny
7806
+3,4%
-4,5%
7708
0,11
2025-05-27
Powstańców W-Wy 15
okolica276 m
73
1. piętro
wtórny
7397
+3,4%
+6,5%
8144
0,11
2025-02-24
Powstańców W-Wy 21
okolica250 m
73,1
2. piętro
wtórny
6703
+3,4%
+6,5%
7383
0,11
2025-02-27
Powstańców W-Wy 15
okolica276 m
62,3
parter
wtórny
7785
+3,4%
+4,9%
8445
0,1
2024-03-26
Cicha 3
okolica178 m
48,32
2. piętro
wtórny
7036
+21,3%
-0,6%
8486
0,1
2023-11-27
Cicha 9
okolica150 m
48,89
parter
wtórny
7159
+21,3%
+2,7%
8920
0,1
2026-07-07
Ks.J.Popiełuszki 8
okolica447 m
75,6
3. piętro
wtórny
6746
+0,9%
+11%
7561
0,1
2026-03-31
Ks.J.Popiełuszki 8
okolica447 m
52,3
1. piętro
wtórny
8375
+2%
-
8541
0,09
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 140. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy 1-Go Maja 83 w Lubartów?
Szacunkowa wartość to 7562 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 7167 do 8366 zł/m². Podstawa: transakcje na tej ulicy (19) i w okolicy do 800 m (121), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy 1-Go Maja 83?
Dobra cena dla kupującego to do 7167 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 7167 do 8366 zł/m². Powyżej 8997 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy 1-Go Maja 83?
Realna cena sprzedaży to około 7562 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 7562 a 8366 zł/m², a poniżej 7167 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy 1-Go Maja 83 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (44 okien od stycznia 2006) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 84% przypadków, spadała w 14%; typowa zmiana +5,2%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 371 transakcji. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje na tej ulicy (19) i w okolicy do 800 m (121). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 12 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 371 transakcji (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 19%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 91%, efektywna liczba 39.9).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).