Ile jest warte mieszkanie, za ile warto je kupić, a za ile sprzedać: policzone z aktów notarialnych (424 transakcje w rejestrze dla Tarczyn), bez AI. Wpisz ulicę i numer budynku, metraż i piętro, żeby zawęzić wycenę do konkretnego mieszkania.
Wartość za m²
12 114 zł/m²
poziom cen: sierpień 2026
Typowo (połowa transakcji)
11 165 ‑ 12 788 zł/m²
9 na 10: 10 553 ‑ 13 197
Podaj metraż
wtedy policzymy cenę całego mieszkania i koszt remontu
Podstawa wyceny
ten budynek
transakcje w tym budynku (31), na tej ulicy (85) i w okolicy (22); waga porównywalnych 96%
Mieszkanie: rynek wtórny. Czynniki wobec typowego mieszkania w miejscowości: metraż ×1.00, piętro ×1.00, rynek ×1.00. Jak liczymy.
Za ile kupić, za ile sprzedać: Pocztowa 9, Tarczyn
Dla kupującego
Okazja (taniej niż 9 na 10 transakcji)do 10 553 zł/m²
Dobra cena: warto kupić10 553‑11 165 zł/m²
Cena rynkowa: nie przepłacasz11 165‑12 788 zł/m²
Drogo: negocjuj albo szukaj dalej12 788‑13 197 zł/m²
Za drogo: tyle nie płaci prawie niktponad 13 197 zł/m²
Od jakiej ceny warto kupić: do 11 165 zł/m² to cena lepsza niż 3 na 4 transakcje w tej lokalizacji. Maksimum, którego nie warto przekraczać bez wyraźnego powodu: 12 788 zł/m².
Dla sprzedającego
Realna cena sprzedaży (mediana)12 114 zł/m²
Cena ofertowa do ogłoszenia (zostawia margines)12 114‑12 788 zł/m²
Powyżej tej ceny ogłoszenie będzie czekać miesiącamiponad 13 197 zł/m²
Poniżej tej ceny sprzedajesz za tanio11 165 zł/m²
Od jakiej ceny warto sprzedać: od 12 114 zł/m². Nie schodź poniżej 11 165 zł/m², chyba że liczy się czas: to cena, za którą sprzedała tylko 1 na 4 osoby.
Kropki: porównywalne transakcje po przeliczeniu na dzisiejszy poziom cen i cechy wycenianego mieszkania (większe i ciemniejsze ważą więcej). Strefy wyznaczają kwantyle: 10%, 25%, 75% i 90%. ten budynekta ulicaokolica
Kiedy kupić, kiedy sprzedać: czy ceny wzrosną?
Prawdopodobieństwo wzrostu w 12 miesięcy: 40%, spadku: 55%, bez zmian (±1%): 5%.
Zmiana w 6 mies.
+13,3%
Zmiana w 12 mies.
+18,5%
Transakcje, 12 mies.
186
+29,2% wobec poprzednich 12
Od szczytu
0%
szczyt: sierpień 2026
W historii województwa mazowieckie (miejscowość ma za krótką historię cen), gdy poprzednie pół roku wyglądało jak teraz (zmiana -30,5%), w kolejnych 12 miesiącach cena za m² rosła w 40% przypadków, spadała w 55%, a typowa zmiana wynosiła -2,7% (połowa przypadków między -4% a +6,7%). Policzone z 20 podobnych okien spośród 205 od stycznia 2008. Ceny nominalne, bez inflacji.
Kupujący: masz czas; celuj w dolną część przedziału i nie bój się niskiej oferty. Sprzedający: jeśli planujesz sprzedaż w ciągu roku, lepiej nie zwlekać i wycenić realnie, bo kupujący będą liczyć na spadki.
Liczba transakcji wzrosła o 29,2% wobec poprzednich 12 miesięcy: więcej chętnych, mniejsze pole do negocjacji dla kupującego.
Indeks jest na poziomie historycznego szczytu (sierpień 2026).
Indeks ceny za m²: Tarczyn
Linia: mediana ceny za m² z okna 6 miesięcy (tylko lata z pełnymi danymi w rejestrze). Słupki: liczba transakcji. Tym indeksem przeliczamy starsze transakcje na poziom z sierpnia 2026; gdy ma lukę, bierzemy indeks województwa albo Polski.
Porównanie z metrażem i piętrem
Kropki: porównywalne transakcje (cena przeliczona na dziś), krzyżyk: wyceniane mieszkanie, przerywane schodki: mediana w Tarczyn dla przedziału metrażu. Mniejsze mieszkania mają zwykle wyższą cenę za m².
Metraż
Okolica (porównywalne)
Tarczyn
do 30 m²
-
-
30-40 m²
10 332 (32)
10 649 (48)
40-50 m²
11 513 (24)
10 467 (70)
50-60 m²
10 258 (66)
10 129 (146)
60-70 m²
10 097 (5)
9860 (19)
70-80 m²
10 411 (8)
10 326 (47)
80-100 m²
-
8628 (27)
ponad 100 m²
-
9210 (64)
Mediana zł/m² po przeliczeniu na dziś (w nawiasie liczba transakcji). Okolica: porównywalne z tej wyceny; dzielnica i miejscowość: ostatnie 36 miesięcy.
Cena a piętro
Kondygnacja
Okolica (porównywalne)
Tarczyn
parter
10 286 (19)
9815 (170)
1-2 piętro
10 508 (64)
10 190 (148)
3-4 piętro
10 196 (53)
10 179 (102)
5. piętro i wyżej
-
-
piętro nieznane
-
-
Kondygnacja według rejestru (1 = parter). Czynnik piętra w modelu: parter ×0.99, 3‑4 piętro ×1.00, 5 i wyżej ×1.00 wobec 1‑2 piętra.
Porównywalne transakcje (138 transakcji)
Akt
Adres
Skąd
m²
Piętro
Rynek
zł/m²
Czas
Cechy
zł/m² dziś
Waga
2026-03-20
Pocztowa 9
ten budynek
57,9
3. piętro
wtórny
9101
+12,8%
+0,4%
10 311
1
2026-05-06
Pocztowa 9
ten budynek
45,21
2. piętro
pierwotny
10 316
+9,8%
+9,9%
12 447
0,84
2026-04-22
Pocztowa 9
ten budynek
58,3
3. piętro
pierwotny
10 028
+10,5%
+15,4%
12 783
0,82
2026-04-16
Pocztowa 9
ten budynek
57,89
3. piętro
pierwotny
9748
+10,5%
+15,4%
12 425
0,82
2026-04-15
Pocztowa 9
ten budynek
58,2
4. piętro
pierwotny
9880
+10,5%
+15,4%
12 593
0,82
2026-04-15
Pocztowa 9
ten budynek
41,37
3. piętro
pierwotny
10 366
+10,5%
+10,3%
12 632
0,82
2026-04-15
Pocztowa 9
ten budynek
56,63
3. piętro
pierwotny
10 041
+10,5%
+15,4%
12 799
0,82
2026-04-14
Pocztowa 9
ten budynek
56,66
4. piętro
pierwotny
9834
+10,5%
+15,4%
12 535
0,82
2026-04-14
Pocztowa 9
ten budynek
41,46
3. piętro
pierwotny
10 707
+10,5%
+10,3%
13 048
0,82
2026-04-10
Pocztowa 9
ten budynek
58,4
2. piętro
pierwotny
10 117
+10,5%
+14,9%
12 844
0,82
2026-04-10
Pocztowa 9
ten budynek
45,37
3. piętro
pierwotny
10 481
+10,5%
+10,3%
12 772
0,82
2026-04-09
Pocztowa 9
ten budynek
56,58
2. piętro
pierwotny
9583
+10,5%
+14,9%
12 166
0,82
2026-04-09
Pocztowa 9
ten budynek
58,2
4. piętro
pierwotny
9696
+10,5%
+15,4%
12 359
0,82
2026-04-09
Pocztowa 9
ten budynek
53,33
3. piętro
pierwotny
10 389
+10,5%
+15,4%
13 242
0,82
2026-04-08
Pocztowa 9
ten budynek
75,42
4. piętro
pierwotny
9215
+10,5%
+12,2%
11 415
0,82
2026-04-08
Pocztowa 9
ten budynek
53,19
1. piętro
pierwotny
10 019
+10,5%
+14,9%
12 720
0,82
2026-04-08
Pocztowa 9
ten budynek
41,39
2. piętro
pierwotny
10 523
+10,5%
+9,9%
12 772
0,82
2026-04-08
Pocztowa 9
ten budynek
53,1
4. piętro
pierwotny
10 144
+10,5%
+15,4%
12 930
0,82
2026-03-31
Pocztowa 9
ten budynek
41,4
1. piętro
pierwotny
10 622
+12,8%
+9,9%
13 171
0,8
2026-03-31
Pocztowa 9
ten budynek
41,35
2. piętro
pierwotny
10 270
+12,8%
+9,9%
12 735
0,8
2026-03-30
Pocztowa 9
ten budynek
75,64
3. piętro
pierwotny
9214
+12,8%
+12,2%
11 661
0,8
2026-03-30
Pocztowa 9
ten budynek
75,44
2. piętro
pierwotny
9238
+12,8%
+11,7%
11 645
0,8
2026-03-26
Pocztowa 9
ten budynek
38,2
parter
pierwotny
9686
+12,8%
+9,9%
12 017
0,8
2026-03-26
Pocztowa 9
ten budynek
75,85
1. piętro
pierwotny
9429
+12,8%
+11,7%
11 886
0,8
2026-03-25
Pocztowa 9
ten budynek
58,56
1. piętro
pierwotny
10 139
+12,8%
+14,9%
13 152
0,8
2026-03-25
Pocztowa 9
ten budynek
56,72
1. piętro
pierwotny
10 025
+12,8%
+14,9%
13 003
0,8
2026-03-25
Pocztowa 9
ten budynek
58,03
2. piętro
pierwotny
9877
+12,8%
+14,9%
12 811
0,8
2026-03-25
Pocztowa 9
ten budynek
58,14
1. piętro
pierwotny
9976
+12,8%
+14,9%
12 939
0,8
2026-03-24
Pocztowa 9
ten budynek
45,4
1. piętro
pierwotny
10 144
+12,8%
+9,9%
12 579
0,8
2026-03-24
Pocztowa 9
ten budynek
57,82
parter
pierwotny
9772
+12,8%
+16,1%
12 803
0,8
2026-03-24
Pocztowa 9
ten budynek
56,49
parter
pierwotny
10 066
+12,8%
+16,1%
13 188
0,8
2026-06-08
Pocztowa 16
ta ulica
47,31
parter
wtórny
13 528
+8,7%
-3,4%
14 199
0,59
2026-03-02
Pocztowa 12
ta ulica
46,33
parter
wtórny
11 397
+12,8%
-3,4%
12 419
0,55
2025-12-23
Pocztowa 12
ta ulica
58,26
3. piętro
wtórny
10 814
+17,3%
+0,4%
12 735
0,51
2025-12-18
Pocztowa 18
ta ulica
73,05
2. piętro
wtórny
10 130
+17,3%
-2,8%
11 548
0,51
2025-05-08
Pocztowa 14
ta ulica
45,75
1. piętro
wtórny
10 710
+23,8%
-4,4%
12 674
0,44
2025-05-05
Pocztowa 12
ta ulica
60,42
2. piętro
wtórny
12 992
+23,8%
+3,2%
16 596
0,44
2025-01-21
Pocztowa 3
ta ulica
52,97
3. piętro
wtórny
10 006
+29,1%
+0,4%
12 973
0,4
2025-10-16
Pocztowa 3
ta ulica
37,78
1. piętro
pierwotny
7840
+16,8%
+8,8%
9965
0,39
2024-09-06
Pocztowa 3
ta ulica
37,94
2. piętro
wtórny
9620
+29,2%
-5,3%
11 774
0,36
Pokazujemy 40 transakcji o największej wadze z 138. Kolumna „zł/m²”: cena w dniu aktu. „Czas”: korekta indeksem cen od miesiąca aktu do sierpnia 2026. „Cechy”: korekta o różnicę metrażu, piętra, rynku i dzielnicy wobec wycenianego mieszkania (czynniki z regresji). Waga: 1 = największa; maleje z wiekiem aktu (połowa po 30 miesiącach), odległością i różnicą metrażu.
Odległość od budynku do najbliższego budynku ulicy (współrzędne z rejestru).
Stan mieszkania i koszt remontu
Rejestr nie zapisuje stanu mieszkania, więc ceny porównywalnych odpowiadają typowemu, zamieszkanemu standardowi. Dla mieszkania do remontu odejmujemy koszt remontu kompleksowego, a dla stanu deweloperskiego koszt wykończenia pod klucz, według median z indeksu cen usług.
Usługa
Mediana
Za mieszkanie
Remont mieszkania(zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami))
„tu”: mediana z cenników w tej miejscowości; pozostałe to mediany z całej Polski. Kwota „dla m²” tylko przy usługach liczonych za m² mieszkania (łazienka i kuchnia liczone są za m² pomieszczenia, więc bez przeliczenia).
Pytania o tę wycenę
Ile jest warte mieszkanie przy Pocztowa 9 w Tarczyn?
Szacunkowa wartość to 12 114 zł/m²; typowy przedział (połowa porównywalnych transakcji) od 11 165 do 12 788 zł/m². Podstawa: transakcje w tym budynku (31), na tej ulicy (85) i w okolicy (22), ceny z aktów notarialnych przeliczone na sierpień 2026.
Za jaką cenę warto kupić mieszkanie przy Pocztowa 9?
Dobra cena dla kupującego to do 11 165 zł/m² (lepsza niż 3 na 4 transakcje), cena rynkowa od 11 165 do 12 788 zł/m². Powyżej 13 197 zł/m² płaci mniej niż 1 na 10 kupujących.
Za jaką cenę warto sprzedać mieszkanie przy Pocztowa 9?
Realna cena sprzedaży to około 12 114 zł/m²; cenę ofertową warto ustawić między 12 114 a 12 788 zł/m², a poniżej 11 165 zł/m² sprzedaje się za tanio.
Czy ceny mieszkań w okolicy Pocztowa 9 wzrosną?
W podobnych momentach w historii (20 okien od stycznia 2008) cena za m² rosła w ciągu 12 miesięcy w 40% przypadków, spadała w 55%; typowa zmiana -2,7%. To statystyka historyczna, nie prognoza.
Jak liczona jest ta wycena?
Bez AI: porównywalne transakcje z aktów notarialnych (ten sam budynek, ulica, okolica do 800 m) przeliczamy na dzisiejszy poziom cen indeksem miejscowości i korygujemy o różnice metrażu, piętra, rynku i dzielnicy czynnikami policzonymi regresją z 422 transakcje. Wynik to kwantyle ważone: nowsze, bliższe i podobniejsze transakcje ważą więcej.
Jak powstała ta wycena
Porównywalne transakcje: transakcje w tym budynku (31), na tej ulicy (85) i w okolicy (22). Źródło: akty notarialne w Rejestrze Cen Nieruchomości, wszystkie lata.
Przeliczenie na dziś: indeks cen miejscowości (mediana zł/m², okno 6 mies.) od miesiąca aktu do sierpnia 2026.
Korekta cech: czynniki z regresji na 422 transakcje (września 2023 ‑ sierpnia 2026): metraż, kondygnacja, rynek. Odchylenie reszt modelu: 15%.
Wagi i kwantyle: budynek 1,0; ulica 0,55; okolica 0,5 malejąco z odległością; połowa wagi po 30 miesiącach; podobny metraż i piętro ważą więcej. Wynik to kwantyle ważone, zmieszane z wyceną modelową (udział porównywalnych 96%, efektywna liczba 96.1).
Czego model nie widzi: standardu wykończenia, widoku, piętra w budynku bez windy, garażu sprzedanego w cenie, obciążeń prawnych. Wycena ma charakter informacyjny i nie jest operatem szacunkowym (art. 156 ustawy o gospodarce nieruchomościami).