Ceny mieszkań Piła 2026
Mediana ceny mieszkania w Pile to 6885 zł za m² (transakcje z 12 miesięcy do września 2026, 602 aktów notarialnych). Rok do roku ceny spadają (-6,4%). To 23% mniej niż mediana w Polsce (8953 zł/m²).
Wszystkie liczby na stronie: transakcje od października 2025 do września 2026 (część tego okresu przed pełnymi danymi z powiatu), zmiany wobec: ; filtr dotyczy kafli u góry, wykresów, tabel lat, dzielnic, ulic i listy transakcji (tabela rynków i pokoi obejmuje wszystkie metraże i oba rynki).
Miasto, województwo wielkopolskie. Dane do września 2026 (starostwo przekazuje akty z opóźnieniem). Jak liczymy.

Porównaj ceny nieruchomości: Piła z inną miejscowością
Mieszkania, domy, działki, garaże i lokale użytkowe obok siebie. Wpisz dowolne z 952 miast i gmin albo „Polska”.
Jak zmieniają się ceny mieszkań w Pile: miesiąc po miesiącu
W wybranym przedziale metrażu jest za mało transakcji, żeby narysować wiarygodny trend.
| Rok | Mediana zł/m² | Cena r/r | Transakcje | Transakcje r/r |
|---|---|---|---|---|
| 2026 (do września 2026) | 6805 | -8% | 452 | -15,7% |
| 2025 | 7400 | +13,8% | 686 | -1,3% |
| 2024 | 6500 | +8,8% | 695 | +3,1% |
| 2023 | 5974 | - | 674 | - |
R/r: zmiana wobec poprzedniego roku (gdy rejestr ma z niego pełne dane). Rok 2026 jest niepełny (do września 2026): cenę porównujemy z całym 2025 r., a liczbę transakcji z tymi samymi miesiącami 2025 r.
Ile kosztuje kawalerka, a ile mieszkanie 2- i 3-pokojowe w Pile
| Rodzaj | Mediana zł/m² | Typowa cena | Transakcje |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny (od dewelopera) | 8219 | 395 412 zł | 118 |
| Rynek wtórny (używane) | 6442 | 327 450 zł | 484 |
| kawalerka (1 pokój) · typowo 22 m² | 11 624 | 242 992 zł | 36 |
| mieszkanie 2-pokojowe · typowo 36 m² | 7833 | 279 325 zł | 144 |
| mieszkanie 3-pokojowe · typowo 49 m² | 6710 | 322 500 zł | 240 |
| mieszkanie 4-pokojowe i większe · typowo 65 m² | 6400 | 410 000 zł | 182 |
Transakcje od października 2025 do września 2026. Mediana tylko tam, gdzie było co najmniej 10 transakcji. Część aktów nie ma zapisanego rodzaju rynku, dlatego suma może być mniejsza od liczby wszystkich transakcji.
Ceny mieszkań w dzielnicach: Piła
| Dzielnica | Mediana zł/m² | Typowe mieszkanie | Pierwotny / wtórny | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| Koszyce | 8355 | 495 000 zł | 6096 / 8823 | 97 |
| Górne | 7200 | 340 000 zł | 8458 / 6547 | 127 |
| Jadwiżyn | 6714 | 390 000 zł | - / 6714 | 19 |
| Zamość | 6578 | 330 000 zł | - / 6571 | 132 |
| Podlasie | 6447 | 408 000 zł | - / 6447 | 19 |
| Śródmieście | 6369 | 270 000 zł | 8443 / 5647 | 189 |
| Staszyce | 5820 | 366 500 zł | - / 5820 | 14 |
Transakcje od października 2025 do września 2026; dzielnice z co najmniej 10 transakcjami w tym okresie, przypisane po adresie transakcji do granic dzielnic i osiedli (© OpenStreetMap). Filtr metrażu działa też na tę tabelę.
Zmiana rok do roku w dzielnicach (lipiec ‑ wrzesień 2026 wobec roku wcześniej)
| Dzielnica | Rok do roku | Transakcje (od października 2025 do września 2026) |
|---|---|---|
| Koszyce | - | 97 |
| Górne | -9,3% | 127 |
| Zamość | -3,9% | 132 |
| Śródmieście | -6,9% | 189 |
Ceny mieszkań na Twojej ulicy
Transakcje od października 2025 do września 2026. Ulice z co najmniej 5 transakcjami w tym okresie; okres i metraż zmienisz na górze strony. Wpisz nazwę ulicy, żeby ją znaleźć. Kliknij wiersz ulicy, żeby zobaczyć tu wszystkie transakcje z datami, numerami budynków i cenami, albo nazwę ulicy, żeby przejść na jej stronę.
| Ulica | Mediana zł/m² | Typowa cena | Transakcje | Ostatnia transakcja |
|---|---|---|---|---|
| Medyczna | 7943 | 305 000 zł | 33 | 2026-09 |
| Rynkowa | 7975 | 386 717 zł | 32 | 2026-09 |
| Konstancji | 8925 | 455 000 zł | 28 | 2026-08 |
| Marszałka Józefa Piłsudskiego | 12 177 | 251 069 zł | 22 | 2026-07 |
| Lotnicza | 8472 | 558 120 zł | 17 | 2026-08 |
| Śniadeckich | 6840 | 450 000 zł | 16 | 2026-09 |
| Mickiewicza | 6685 | 325 000 zł | 15 | 2026-08 |
| Staromiejska | 5621 | 207 500 zł | 14 | 2026-08 |
| Gen. Sikorskiego | 5393 | 230 000 zł | 12 | 2026-09 |
| Kołobrzeska | 8760 | 380 000 zł | 11 | 2026-09 |
| Żeleńskiego | 8448 | 574 000 zł | 11 | 2026-09 |
| Spacerowa | 5935 | 230 000 zł | 11 | 2026-09 |
| Roosevelta | 5628 | 284 500 zł | 10 | 2026-09 |
| Kadetów | 8360 | 479 500 zł | 10 | 2026-09 |
| Ludowa | 5668 | 265 000 zł | 10 | 2026-09 |
| Targowa | 8148 | 428 000 zł | 9 | 2026-07 |
| Promienna | 6777 | 350 000 zł | 9 | 2026-09 |
| Bydgoska | 6084 | 265 000 zł | 9 | 2026-09 |
| Wawelska | 5629 | 270 000 zł | 9 | 2026-09 |
| Aleja Jana Pawła Ii | 5279 | 211 000 zł | 8 | 2026-08 |
| Gen. Władysława Andersa | 9714 | 372 973 zł | 8 | 2026-08 |
| Aleja Wojska Polskiego | 7127 | 341 500 zł | 8 | 2026-09 |
| Żeglarska | 8017 | 768 000 zł | 8 | 2026-09 |
| Kazimierza Wielkiego | 9180 | 530 000 zł | 8 | 2026-09 |
| Śródmiejska | 5919 | 270 000 zł | 7 | 2026-04 |
| Kossaka | 8145 | 384 000 zł | 7 | 2026-09 |
| Budowlanych | 5758 | 259 000 zł | 7 | 2026-09 |
| Wodna | 6272 | 210 000 zł | 7 | 2026-06 |
| Łączna | 6098 | 320 000 zł | 7 | 2026-09 |
| Żeromskiego | 6349 | 298 000 zł | 7 | 2026-08 |
| Łowiecka | 5421 | 317 000 zł | 7 | 2026-09 |
| Plac Konstytucji 3 Maja | 5389 | 229 500 zł | 6 | 2026-08 |
| O.M.Kolbe | 5993 | 347 500 zł | 6 | 2026-09 |
| Ofiar Katynia | 9266 | 471 500 zł | 6 | 2026-09 |
| Okólna | 5856 | 255 000 zł | 6 | 2026-09 |
| Rogozińska | 5852 | 363 000 zł | 5 | 2026-06 |
| Kusocińskiego | 9543 | 355 000 zł | 5 | 2026-08 |
| Aleja Powstańców Wielkopolskich | 6584 | 380 000 zł | 5 | 2026-08 |
| 11 Listopada | 3949 | 176 000 zł | 5 | 2026-07 |
| Kondratowicza | 4905 | 225 000 zł | 5 | 2026-05 |
| Dzieci Polskich | 6557 | 255 000 zł | 5 | 2026-07 |
| Młynarska | 7210 | 370 000 zł | 5 | 2026-08 |
Tej ulicy nie ma na liście: w wybranym okresie sprzedano tam za mało mieszkań albo starostwo nie podaje adresów. Wybierz ją z podpowiedzi wyżej, żeby zobaczyć pojedyncze transakcje.
| Data aktu | Nr | m² | Pokoje | Piętro | Rynek | Cena | zł/m² |
|---|
Uwagi do tych danych albo sprzeciw (art. 21 RODO) (jak przetwarzamy te dane).
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, a dla Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy także usługi i pliki danych tych miast, udostępniony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (usługa WFS RCN). Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (art. 40c ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Usunęliśmy numery aktów notarialnych, dane notariuszy, strony transakcji i numery lokali; organy prowadzące rejestr nie odpowiadają za to opracowanie. Okres zmienisz na górze strony; najszerszy okres (od 01.2022) pokazuje tu wszystkie lata z rejestru.
Czego tu nie ma: rejestr obejmuje tylko akty przeniesienia odrębnej własności lokalu. Nie ma w nim sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (częstej w blokach spółdzielczych), cesji umów deweloperskich zawartych przed wyodrębnieniem lokalu ani aktów, których starostwo lub miasto jeszcze nie wpisało.
Ile naprawdę kosztuje zakup mieszkania w Pile
Dla typowego mieszkania 2-pokojowego za 279 325 zł do ceny trzeba doliczyć:
| Podatek od czynności cywilnoprawnych 2% (tylko rynek wtórny; kupujący pierwsze mieszkanie może być zwolniony) | 5587 zł |
| Taksa notarialna, stawka maksymalna (plus 23% VAT, wypisy i wpis do księgi wieczystej; w praktyce bywa niższa) | do 1887 zł |
| Remont mieszkania (zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami)) | 2300 zł/m² |
| Wykończenie mieszkania pod klucz (zł za m² (wykończenie pod klucz, projekt i materiały z katalogu pakietu, robocizna)) | 3000 zł/m² |
| Przeprowadzka (zł za godzinę pracy (auto + dwuosobowa ekipa)) | 200 zł/h |
| Świadectwo charakterystyki energetycznej (zł za świadectwo energetyczne mieszkania) | 250 zł |
| Operat szacunkowy (wycena nieruchomości) (zł za operat szacunkowy nieruchomości (mieszkanie)) | 900 zł/operat |
| Kuchnia na wymiar (zł za metr bieżący (mb) szafek kuchennych na wymiar, wariant podstawowy (laminat)) | 3250 zł/mb |
| Sprzątanie po remoncie (zł za m² (sprzątanie po remoncie)) | 20 zł/m² |
Podatek i taksa wyliczone z przepisów dla podanej ceny, orientacyjnie. Usługi: mediany z cenników w całej Polsce; ceny usług w Pile.
Domy, działki, garaże i lokale użytkowe w Pile
| Rodzaj | Mediana tutaj | Województwo | Polska | Transakcje (24 mies.) |
|---|---|---|---|---|
| Domy z działką | 685 000 zł | 620 000 | 645 000 | 60 od września 2024 do sierpnia 2026 |
| Działki budowlane | 412 zł/m² | 200 | 140 | 20 od lipca 2024 do czerwca 2026 |
| Działki usługowe | 184 zł/m² | 175 | 134 | 15 od czerwca 2024 do maja 2026 |
| Garaże | 70 000 zł | 52 000 | 60 000 | 56 od maja 2024 do kwietnia 2026 |
| Lokale użytkowe | 8610 zł/m² | 9180 | 10 440 | 47 od maja 2024 do kwietnia 2026 |
Rejestr Cen Nieruchomości, cała gmina, wolny rynek. Pokazujemy rodzaje z co najmniej 15 transakcjami w 24 miesiącach.
Pytania o ceny mieszkań w Pile
Ile kosztuje mieszkanie w Pile?
Typowe mieszkanie w Pile kosztuje 340 000 zł (mediana z 602 transakcji z 12 miesięcy do września 2026, typowa powierzchnia 48 m²). Kawalerki (1 pokój): 242 992 zł. 2 pokoje: 279 325 zł. 3 pokoje: 322 500 zł. 4 pokoje i więcej: 410 000 zł.
W której dzielnicy w Pile mieszkania są najdroższe?
Najdroższa jest dzielnica Koszyce (mediana 8355 zł/m²), najtańsza Śródmieście (6369 zł/m²).
Ile kosztuje m² mieszkania w Pile?
Mediana ceny mieszkania w Pile to 6885 zł za m² (transakcje z 12 miesięcy do września 2026, 602 aktów notarialnych). Połowa transakcji mieściła się w przedziale od 5647 do 8563 zł/m². Typowe mieszkanie miało 48 m² i kosztowało 340 000 zł.
Czy ceny mieszkań w Pile rosną czy spadają?
W okresie lipiec ‑ wrzesień 2026 mediana ceny za m² była o 6,4% niższa niż rok wcześniej, czyli ceny spadają. W porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami: +15,6%. Na rynku wtórnym (mieszkania używane) zmiana rok do roku wyniosła +5%.
Czy mieszkanie od dewelopera w Pile jest droższe od używanego?
Na rynku pierwotnym mediana wyniosła 8219 zł/m² (118 transakcji), na wtórnym 6442 zł/m² (484 transakcji), czyli nowe mieszkania były droższe o 28%.
Skąd są te ceny?
Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostów i udostępnianego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. To ceny z aktów notarialnych, czyli kwoty, za które mieszkania naprawdę sprzedano, a nie ceny z ogłoszeń.