Ceny mieszkań Sulejówek 2026
Mediana ceny mieszkania w miejscowości Sulejówek to 11 333 zł za m² (transakcje z 12 miesięcy do kwietnia 2026, 124 aktów notarialnych). To 18% więcej niż mediana w Polsce (9571 zł/m²).
Wszystkie liczby na stronie: transakcje od maja 2025 do kwietnia 2026 (część tego okresu przed pełnymi danymi z powiatu), zmiany wobec: ; filtr dotyczy kafli u góry, wykresów, tabel lat, dzielnic, ulic i listy transakcji (tabela rynków i pokoi obejmuje wszystkie metraże i oba rynki).
Miasto, województwo mazowieckie. Dane do kwietnia 2026 (starostwo przekazuje akty z opóźnieniem). Jak liczymy.

Porównaj ceny nieruchomości: Sulejówek z inną miejscowością
Mieszkania, domy, działki, garaże i lokale użytkowe obok siebie. Wpisz dowolne z 952 miast i gmin albo „Polska”.
Jak zmieniają się ceny mieszkań w miejscowości Sulejówek: miesiąc po miesiącu
Ostatnie lata z dokładnością do miesiąca. Długi trend rok po roku od 2021 r. jest niżej.
W wybranym przedziale metrażu jest za mało transakcji, żeby narysować wiarygodny trend.
Ceny mieszkań w miejscowości Sulejówek od 2021 roku: rok po roku
Mediana ceny za m² wzrosła z 6853 zł w 2021 r. do 10 705 zł w 2025 r. (+56%, ceny nominalne). Policzone z 1090 transakcji z aktów notarialnych.
| Rok | Mediana zł/m² | Cena r/r | Połowa transakcji | Transakcje | Transakcje r/r |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 (do kwietnia) | 11 174 | +4,4% | 9324 ‑ 11 943 | 42 | -60,4% |
| 2025 | 10 705 | +10,4% | 9893 ‑ 11 850 | 188 | +26,2% |
| 2024 | 9699 | +10,9% | 7962 ‑ 11 158 | 149 | -61,9% |
| 2023 | 8747 | +21,4% | 4996 ‑ 9493 | 391 | +94,5% |
| 2022 | 7207 | +5,2% | 6559 ‑ 7992 | 201 | +24,8% |
| 2021 | 6853 | - | 6400 ‑ 7091 | 161 | - |
R/r: zmiana wobec poprzedniego roku (gdy rejestr ma z niego pełne dane). Rok 2026 jest niepełny (do kwietnia 2026): cenę porównujemy z całym 2025 r., a liczbę transakcji z tymi samymi miesiącami 2025 r.
Ile kosztuje kawalerka, a ile mieszkanie 2- i 3-pokojowe w miejscowości Sulejówek
| Rodzaj | Mediana zł/m² | Typowa cena | Transakcje |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny (od dewelopera) | 11 136 | 725 000 zł | 59 |
| Rynek wtórny (używane) | 11 525 | 695 000 zł | 64 |
| kawalerka (1 pokój) | - | - | 0 |
| mieszkanie 2-pokojowe | - | - | 0 |
| mieszkanie 3-pokojowe | - | - | 0 |
| mieszkanie 4-pokojowe i większe | - | - | 0 |
Transakcje od maja 2025 do kwietnia 2026. Mediana tylko tam, gdzie było co najmniej 10 transakcji. Część aktów nie ma zapisanego rodzaju rynku, dlatego suma może być mniejsza od liczby wszystkich transakcji.
Ceny mieszkań w dzielnicach: Sulejówek
| Dzielnica | Mediana zł/m² | Typowe mieszkanie | Pierwotny / wtórny | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| Szkopówka | 12 564 | 1 220 000 zł | - / - | 11 |
| Ratajewo | 12 288 | 657 500 zł | 10 737 / 13 032 | 38 |
| Nowa Żurawka | 11 245 | 720 000 zł | 11 388 / - | 33 |
| Sulejówek (osiedle) | 9306 | 600 000 zł | - / - | 10 |
Transakcje od maja 2025 do kwietnia 2026; dzielnice z co najmniej 10 transakcjami w tym okresie, przypisane po adresie transakcji do granic dzielnic i osiedli (© OpenStreetMap). Filtr metrażu działa też na tę tabelę.
Zmiana rok do roku w dzielnicach (luty ‑ kwiecień 2026 wobec roku wcześniej)
| Dzielnica | Rok do roku | Transakcje (od maja 2025 do kwietnia 2026) |
|---|---|---|
| Ratajewo | - | 38 |
| Nowa Żurawka | - | 33 |
Ceny mieszkań na Twojej ulicy
Transakcje od maja 2025 do kwietnia 2026. Ulice z co najmniej 5 transakcjami w tym okresie; okres i metraż zmienisz na górze strony. Wpisz nazwę ulicy, żeby ją znaleźć. Kliknij wiersz ulicy, żeby zobaczyć tu wszystkie transakcje z datami, numerami budynków i cenami, albo nazwę ulicy, żeby przejść na jej stronę.
| Ulica | Mediana zł/m² | Typowa cena | Transakcje | Ostatnia transakcja |
|---|---|---|---|---|
| Czynu Społecznego | 11 280 | 710 000 zł | 31 | 2026-04 |
| Wodociągowa | 12 387 | 657 500 zł | 14 | 2026-03 |
| Kasztanowa | 13 010 | 720 000 zł | 11 | 2025-11 |
| Drobiarska | 11 711 | 649 000 zł | 9 | 2026-02 |
| Plac Czarnieckiego | 9683 | 545 000 zł | 7 | 2026-03 |
| Armii Krajowej | 8705 | 825 000 zł | 7 | 2025-09 |
| Aleja Piłsudskiego | 12 731 | 510 000 zł | 5 | 2025-12 |
Tej ulicy nie ma na liście: w wybranym okresie sprzedano tam za mało mieszkań albo starostwo nie podaje adresów. Wybierz ją z podpowiedzi wyżej, żeby zobaczyć pojedyncze transakcje.
| Data aktu | Nr | m² | Pokoje | Piętro | Rynek | Cena | zł/m² |
|---|
Uwagi do tych danych albo sprzeciw (art. 21 RODO) (jak przetwarzamy te dane).
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, a dla Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy także usługi i pliki danych tych miast, udostępniony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (usługa WFS RCN). Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (art. 40c ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Usunęliśmy numery aktów notarialnych, dane notariuszy, strony transakcji i numery lokali; organy prowadzące rejestr nie odpowiadają za to opracowanie. Okres zmienisz na górze strony; najszerszy okres (od 01.2022) pokazuje tu wszystkie lata z rejestru.
Czego tu nie ma: rejestr obejmuje tylko akty przeniesienia odrębnej własności lokalu. Nie ma w nim sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (częstej w blokach spółdzielczych), cesji umów deweloperskich zawartych przed wyodrębnieniem lokalu ani aktów, których starostwo lub miasto jeszcze nie wpisało.
Ile naprawdę kosztuje zakup mieszkania w miejscowości Sulejówek
Dla typowego mieszkania 2-pokojowego za 710 000 zł do ceny trzeba doliczyć:
| Podatek od czynności cywilnoprawnych 2% (tylko rynek wtórny; kupujący pierwsze mieszkanie może być zwolniony) | 14 200 zł |
| Taksa notarialna, stawka maksymalna (plus 23% VAT, wypisy i wpis do księgi wieczystej; w praktyce bywa niższa) | do 3610 zł |
| Remont mieszkania (zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami)) | 2300 zł/m² |
| Wykończenie mieszkania pod klucz (zł za m² (wykończenie pod klucz, projekt i materiały z katalogu pakietu, robocizna)) | 3000 zł/m² |
| Przeprowadzka (zł za godzinę pracy (auto + dwuosobowa ekipa)) | 200 zł/h |
| Świadectwo charakterystyki energetycznej (zł za świadectwo energetyczne mieszkania) | 250 zł |
| Operat szacunkowy (wycena nieruchomości) (zł za operat szacunkowy nieruchomości (mieszkanie)) | 900 zł/operat |
| Kuchnia na wymiar (zł za metr bieżący (mb) szafek kuchennych na wymiar, wariant podstawowy (laminat)) | 3250 zł/mb |
| Sprzątanie po remoncie (zł za m² (sprzątanie po remoncie)) | 20 zł/m² |
Podatek i taksa wyliczone z przepisów dla podanej ceny, orientacyjnie. Usługi: mediany z cenników w całej Polsce; ceny usług w miejscowości Sulejówek.
Domy, działki, garaże i lokale użytkowe w miejscowości Sulejówek
| Rodzaj | Mediana tutaj | Województwo | Polska | Transakcje (24 mies.) |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane | 580 zł/m² | 181 | 133 | 73 od czerwca 2024 do maja 2026 |
Rejestr Cen Nieruchomości, cała gmina, wolny rynek. Pokazujemy rodzaje z co najmniej 15 transakcjami w 24 miesiącach.
Pytania o ceny mieszkań w miejscowości Sulejówek
Ile kosztuje mieszkanie w miejscowości Sulejówek?
Typowe mieszkanie w miejscowości Sulejówek kosztuje 710 000 zł (mediana z 124 transakcji z 12 miesięcy do kwietnia 2026, typowa powierzchnia 61 m²).
W której dzielnicy w miejscowości Sulejówek mieszkania są najdroższe?
Najdroższa jest dzielnica Ratajewo (mediana 12 288 zł/m²), najtańsza Nowa Żurawka (11 245 zł/m²).
Ile kosztuje m² mieszkania w miejscowości Sulejówek?
Mediana ceny mieszkania w miejscowości Sulejówek to 11 333 zł za m² (transakcje z 12 miesięcy do kwietnia 2026, 124 aktów notarialnych). Połowa transakcji mieściła się w przedziale od 9327 do 12 465 zł/m². Typowe mieszkanie miało 61 m² i kosztowało 710 000 zł.
Czy mieszkanie od dewelopera w miejscowości Sulejówek jest droższe od używanego?
Na rynku pierwotnym mediana wyniosła 11 136 zł/m² (59 transakcji), na wtórnym 11 525 zł/m² (64 transakcji), czyli używane mieszkania były droższe o 3%.
Jak zmieniły się ceny mieszkań w miejscowości Sulejówek od 2021 roku?
W 2021 r. mediana ceny za m² wynosiła 6853 zł, a w 2025 r. 10 705 zł, czyli o 56% więcej (ceny nominalne, z aktów notarialnych).
Skąd są te ceny?
Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostów i udostępnianego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. To ceny z aktów notarialnych, czyli kwoty, za które mieszkania naprawdę sprzedano, a nie ceny z ogłoszeń.