Ceny mieszkań Luboń 2026
Mediana ceny mieszkania w miejscowości Luboń to 8883 zł za m² (transakcje z 12 miesięcy do września 2026, 683 aktów notarialnych). Rok do roku ceny rosną (+11,5%). To 1% mniej niż mediana w Polsce (8953 zł/m²).
Wszystkie liczby na stronie: transakcje od października 2025 do września 2026 (część tego okresu przed pełnymi danymi z powiatu), zmiany wobec: ; filtr dotyczy kafli u góry, wykresów, tabel lat, dzielnic, ulic i listy transakcji (tabela rynków i pokoi obejmuje wszystkie metraże i oba rynki).
Miasto, województwo wielkopolskie. Dane do września 2026 (starostwo przekazuje akty z opóźnieniem). Jak liczymy.

Porównaj ceny nieruchomości: Luboń z inną miejscowością
Mieszkania, domy, działki, garaże i lokale użytkowe obok siebie. Wpisz dowolne z 952 miast i gmin albo „Polska”.
Jak zmieniają się ceny mieszkań w miejscowości Luboń: miesiąc po miesiącu
W wybranym przedziale metrażu jest za mało transakcji, żeby narysować wiarygodny trend.
| Rok | Mediana zł/m² | Cena r/r | Transakcje | Transakcje r/r |
|---|---|---|---|---|
| 2026 (do września 2026) | 9007 | +10,2% | 457 | -48,7% |
| 2025 | 8173 | +5,8% | 1116 | +101,4% |
| 2024 | 7724 | +13,8% | 554 | -12,3% |
| 2023 | 6786 | - | 632 | - |
R/r: zmiana wobec poprzedniego roku (gdy rejestr ma z niego pełne dane). Rok 2026 jest niepełny (do września 2026): cenę porównujemy z całym 2025 r., a liczbę transakcji z tymi samymi miesiącami 2025 r.
Ile kosztuje kawalerka, a ile mieszkanie 2- i 3-pokojowe w miejscowości Luboń
| Rodzaj | Mediana zł/m² | Typowa cena | Transakcje |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny (od dewelopera) | 7600 | 226 275 zł | 243 |
| Rynek wtórny (używane) | 9485 | 450 000 zł | 440 |
| kawalerka (1 pokój) | - | - | 0 |
| mieszkanie 2-pokojowe | - | - | 0 |
| mieszkanie 3-pokojowe | - | - | 0 |
| mieszkanie 4-pokojowe i większe | - | - | 0 |
Transakcje od października 2025 do września 2026. Mediana tylko tam, gdzie było co najmniej 10 transakcji. Część aktów nie ma zapisanego rodzaju rynku, dlatego suma może być mniejsza od liczby wszystkich transakcji.
Ceny mieszkań w dzielnicach: Luboń
| Dzielnica | Mediana zł/m² | Typowe mieszkanie | Pierwotny / wtórny | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| Żabikowo | 9474 | 465 000 zł | - / 9568 | 90 |
| Lasek | 9041 | 675 000 zł | 7284 / 9830 | 78 |
| Stary Luboń | 8683 | 304 000 zł | 7600 / 9450 | 515 |
Transakcje od października 2025 do września 2026; dzielnice z co najmniej 10 transakcjami w tym okresie, przypisane po adresie transakcji do granic dzielnic i osiedli (© OpenStreetMap). Filtr metrażu działa też na tę tabelę.
Zmiana rok do roku w dzielnicach (lipiec ‑ wrzesień 2026 wobec roku wcześniej)
| Dzielnica | Rok do roku | Transakcje (od października 2025 do września 2026) |
|---|---|---|
| Żabikowo | - | 90 |
| Lasek | - | 78 |
| Stary Luboń | +7% | 515 |
Ceny mieszkań na Twojej ulicy
Transakcje od października 2025 do września 2026. Ulice z co najmniej 5 transakcjami w tym okresie; okres i metraż zmienisz na górze strony. Wpisz nazwę ulicy, żeby ją znaleźć. Kliknij wiersz ulicy, żeby zobaczyć tu wszystkie transakcje z datami, numerami budynków i cenami, albo nazwę ulicy, żeby przejść na jej stronę.
| Ulica | Mediana zł/m² | Typowa cena | Transakcje | Ostatnia transakcja |
|---|---|---|---|---|
| Kazimierza Pułaskiego | 8115 | 250 000 zł | 271 | 2026-09 |
| Aleja Jana Pawła Ii | 6763 | 295 885 zł | 100 | 2026-09 |
| Wschodnia | 9863 | 475 000 zł | 52 | 2026-09 |
| Kajakowa | 8900 | 504 000 zł | 32 | 2026-08 |
| Jachtowa | 9000 | 520 000 zł | 26 | 2026-09 |
| Żabikowska | 9524 | 425 500 zł | 20 | 2026-05 |
| Apolinarego Kurowskiego | 10 133 | 524 000 zł | 14 | 2026-07 |
| Jana Iii Sobieskiego | 7864 | 870 000 zł | 14 | 2026-08 |
| Gen. Władysława Sikorskiego | 8883 | 400 000 zł | 10 | 2026-05 |
| Kręta | 7149 | 578 500 zł | 8 | 2025-12 |
| Nowiny | 7887 | 702 000 zł | 8 | 2026-05 |
| Jana Kochanowskiego | 9322 | 451 000 zł | 8 | 2026-07 |
| Leśmiana | 10 184 | 342 400 zł | 8 | 2026-08 |
| Bliska | 7648 | 712 500 zł | 8 | 2026-07 |
| Romualda Traugutta | 10 776 | 620 000 zł | 7 | 2026-08 |
| Źródlana | 9675 | 550 000 zł | 6 | 2026-07 |
| Osiedlowa | 8959 | 382 500 zł | 6 | 2026-09 |
Tej ulicy nie ma na liście: w wybranym okresie sprzedano tam za mało mieszkań albo starostwo nie podaje adresów. Wybierz ją z podpowiedzi wyżej, żeby zobaczyć pojedyncze transakcje.
| Data aktu | Nr | m² | Pokoje | Piętro | Rynek | Cena | zł/m² |
|---|
Uwagi do tych danych albo sprzeciw (art. 21 RODO) (jak przetwarzamy te dane).
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, a dla Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy także usługi i pliki danych tych miast, udostępniony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (usługa WFS RCN). Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (art. 40c ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Usunęliśmy numery aktów notarialnych, dane notariuszy, strony transakcji i numery lokali; organy prowadzące rejestr nie odpowiadają za to opracowanie. Okres zmienisz na górze strony; najszerszy okres (od 01.2022) pokazuje tu wszystkie lata z rejestru.
Czego tu nie ma: rejestr obejmuje tylko akty przeniesienia odrębnej własności lokalu. Nie ma w nim sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (częstej w blokach spółdzielczych), cesji umów deweloperskich zawartych przed wyodrębnieniem lokalu ani aktów, których starostwo lub miasto jeszcze nie wpisało.
Ile naprawdę kosztuje zakup mieszkania w miejscowości Luboń
Dla typowego mieszkania 2-pokojowego za 390 000 zł do ceny trzeba doliczyć:
| Podatek od czynności cywilnoprawnych 2% (tylko rynek wtórny; kupujący pierwsze mieszkanie może być zwolniony) | 7800 zł |
| Taksa notarialna, stawka maksymalna (plus 23% VAT, wypisy i wpis do księgi wieczystej; w praktyce bywa niższa) | do 2330 zł |
| Remont mieszkania (zł za m² mieszkania (remont kompleksowy, z materiałami)) | 2300 zł/m² |
| Wykończenie mieszkania pod klucz (zł za m² (wykończenie pod klucz, projekt i materiały z katalogu pakietu, robocizna)) | 3000 zł/m² |
| Przeprowadzka (zł za godzinę pracy (auto + dwuosobowa ekipa)) | 200 zł/h |
| Świadectwo charakterystyki energetycznej (zł za świadectwo energetyczne mieszkania) | 250 zł |
| Operat szacunkowy (wycena nieruchomości) (zł za operat szacunkowy nieruchomości (mieszkanie)) | 900 zł/operat |
| Kuchnia na wymiar (zł za metr bieżący (mb) szafek kuchennych na wymiar, wariant podstawowy (laminat)) | 3250 zł/mb |
| Sprzątanie po remoncie (zł za m² (sprzątanie po remoncie)) | 20 zł/m² |
Podatek i taksa wyliczone z przepisów dla podanej ceny, orientacyjnie. Usługi: mediany z cenników w całej Polsce; ceny usług w miejscowości Luboń.
Domy, działki, garaże i lokale użytkowe w miejscowości Luboń
| Rodzaj | Mediana tutaj | Województwo | Polska | Transakcje (24 mies.) |
|---|---|---|---|---|
| Domy z działką | 853 000 zł | 620 000 | 645 000 | 62 od września 2024 do sierpnia 2026 |
| Działki budowlane | 568 zł/m² | 200 | 140 | 34 od lipca 2024 do czerwca 2026 |
| Garaże | 32 000 zł | 52 000 | 60 000 | 168 od maja 2024 do kwietnia 2026 |
Rejestr Cen Nieruchomości, cała gmina, wolny rynek. Pokazujemy rodzaje z co najmniej 15 transakcjami w 24 miesiącach.
Pytania o ceny mieszkań w miejscowości Luboń
Ile kosztuje mieszkanie w miejscowości Luboń?
Typowe mieszkanie w miejscowości Luboń kosztuje 390 000 zł (mediana z 683 transakcji z 12 miesięcy do września 2026, typowa powierzchnia 46 m²).
W której dzielnicy w miejscowości Luboń mieszkania są najdroższe?
Najdroższa jest dzielnica Żabikowo (mediana 9474 zł/m²), najtańsza Stary Luboń (8683 zł/m²).
Ile kosztuje m² mieszkania w miejscowości Luboń?
Mediana ceny mieszkania w miejscowości Luboń to 8883 zł za m² (transakcje z 12 miesięcy do września 2026, 683 aktów notarialnych). Połowa transakcji mieściła się w przedziale od 7600 do 9729 zł/m². Typowe mieszkanie miało 46 m² i kosztowało 390 000 zł.
Czy ceny mieszkań w miejscowości Luboń rosną czy spadają?
W okresie lipiec ‑ wrzesień 2026 mediana ceny za m² była o 11,5% wyższa niż rok wcześniej, czyli ceny rosną. W porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami: +3,7%. Na rynku wtórnym (mieszkania używane) zmiana rok do roku wyniosła +8,4%.
Czy mieszkanie od dewelopera w miejscowości Luboń jest droższe od używanego?
Na rynku pierwotnym mediana wyniosła 7600 zł/m² (243 transakcji), na wtórnym 9485 zł/m² (440 transakcji), czyli używane mieszkania były droższe o 20%.
Skąd są te ceny?
Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostów i udostępnianego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. To ceny z aktów notarialnych, czyli kwoty, za które mieszkania naprawdę sprzedano, a nie ceny z ogłoszeń.